Gjinushi votuesve: Zgjidhni vagonin që doni, mos ngatërroni trenin me atë të Saliut

Redaksia Online May 19, 2013 11:32

Gjinushi votuesve: Zgjidhni vagonin që doni, mos ngatërroni trenin me atë të Saliut

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi, tha sot se koalicioni i majtë i ngjan një treni me shumë vagona, i cili nën lokomotivën e PS-ë shkon drejt të ardhmes. Duke folur në konventën e PS-së, Gjinushi theksoi se votuesit nuk duhet të ngatërrojnë trenin e së majtës, me trenin me qymyr të Saliut, që shkon drejt të shkuarës.

“Treni i të majtës me 36 vagona, në garë me trenin me qymyr të Saliut, që shkon drejt të shkuarës. Votuesit të mos ngatërrojnë trenin, por të zgjedhin vagonin që dëshirojnë. Vagoni i PSD është i garantuar që shkon drejt të majtës dhe shkon drejt qeverisjes së saj pas 23 qershorit”, tha Gjinushi.

Redaksia Online May 19, 2013 11:32
Komento

1 Koment

 1. Rame Kreka May 19, 23:07

  Z. S.Gjind-ushi,
  Sikur ty nuk eshte kurkushi.
  Kur flete per 36 vagon,
  nuk din c`te rekomandon!
  Per PSD garanton,
  se ne te majte ay te qon.
  Ke dyshime se votuesi ngaterron,
  cili tren kah po shkon?
  e te votoj ate qe deshiron!
  Vete Gjindush je ngaterue,
  nuk din rrugen kah me shkue.
  Ilir Meta te ka trullue.
  Rama me autobus udheton,
  te ka len vetem ne vagon.
  Elektorat aq sa ke,
  te mjafton vetem nje kupe!
  Ti udheto ne bisht te trenit,
  sikur te ishe biri qenit.
  S`te ka pranua Rama se ta ka punen,
  por t`ia shton vagonet ne numer!
  Kolaicioni nuk do te votoj,
  do mbetesh me gishta n`goje!
  Sikur mbete kur ke kundershtu,
  qe Meta e Rama mos me u bashku!
  Struku,struku i shkreti plak,
  ndoshta Rama te jepe pak…….?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*