Gjirokastër, kapen 220 kg kanabis, arratiset transportuesi

Redaksia Online December 23, 2012 09:45

Gjirokastër, kapen 220 kg kanabis, arratiset transportuesi

220 kg kanabis janë sekuestruar gjatë orëve të para të ditës së sotme në Gjirokastër.

Lënda narkotike do të transportohej nga Lazarati në drejtim të Fierit, nga ku më pas mendohej se do të trafikohej drejt Italisë. Operacioni i policisë ka përfunduar me sekuestrimin e mjetit tip Benz me targa false GJ 4868A, të cilin transportuesi e ka braktisur pas ndjekjes nga uniformat blu.

Sipas policisë, drejtuesi i automjetit i kishte hequr sediljet e pasme si dhe ndarjen midis bagazhit dhe sediljeve të pasme. Në bagazh dhe në pjesën ku vendoset sedilja e pasme u gjetën 48 pako të mëdha të mbështjella me letër natriban me peshë nga 3.5 deri në 5.9 kilogramë secila gjithsej 220.2 kilogramë marijuanë.

Redaksia Online December 23, 2012 09:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*