Gjirokastër/ Mbyllen pjesërisht tre fasoneri, gjobiten me 700 mijë lekë katër persona për thyerje të karantinës

November 21, 2020 17:05

Gjirokastër/ Mbyllen pjesërisht tre fasoneri, gjobiten me 700 mijë lekë katër persona për thyerje të karantinës

Inspektorati Shëndetësor Shtetëror Gjirokastër ka gjobitur me 700 mijë lekë të rinj katër persona për  thyerje të karantinës.

Po ashtu bëhet e ditur se janë mbyllur pjesërisht edhe tre fasoneri. Bëhet fjalë për një fasoneri në Gjirokastër dhe dy në Përmet.

Po ashtu është kryer inspektim në spitalin rajonal “Omer Nishani” ku është lënë detyrë dezinfektimi i ambienteve dhe izolimi i detyruar për 7 persona pozitivë, 4 infermiere dhe 3 sanitare.

Gjithashtu është njoftuar mbyllja e pjeshme e Drejtorisë së Tatimeve, pasi 7 punonjës administrate rezultuan pozitiv.

Nuk dihet ende derisa kohë do rrijë e mbyllur, por pritet një njoftim i dytë.

Pas përhapjes së shpejtë të virusit COVID në Gjirokastër, ISHSH në bashkëpunim me policinë e shtetit ka përforcuar kontrollet dhe masat parandaluese.

November 21, 2020 17:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim