Gjirokastër, raportohet bastisja e 10 banesave, nisin hetimet

December 7, 2014 00:23

Gjirokastër, raportohet bastisja e 10 banesave, nisin hetimet

Në Dropull të Gjirokastrës është raportuar se janë grabitur mbrëmjen 10 banesa. Bëhet fjalë për banesa të mbyllura, pronarët e të cilave jetojnë në Greqi, duke qenë se janë minoritarë. Në këtë mënyrë edhe hajdutët e kanë më të lehtë pasi marrin informacione se në to nuk jeton njeri.

Sipas burimeve të policisë vendore, autorët, ende të paidentifikuar, kanë thyer dhe dëmtuar banesat.

Grabitjes nuk i ka shpëtuar as kisha në Jorgucat. Para 3 muajsh u inaugurua në këtë fshat edhe posta e policisë, me qëllim rritjen e sigurisë.

December 7, 2014 00:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim