Gjirokastër, vidhet universiteti “Eqerem Çabej”

December 3, 2012 10:43

Gjirokastër, vidhet universiteti “Eqerem Çabej”

Vidhen dokumentet e universitetit “Eqerem Çabej” në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës së kaluar, kur persona të paidentifikuar kanë thyer dritaren e zyrës së personelit dhe janë futur brenda, ku kanë marrë një pjesë të dokumenteve të pedagogëve.

Gjithashtu, një pjesë tjetër e dokumenteve janë gjetur në lulishten pranë ndërtesës së universitetit. Denoncimi është bërë mëngjesin e sotëm nga shefja e zyrës së personelit.

Policia ka shoqëruar tre rojet e policisë së universitetit, të cilët ruanin ndërtesën dhe po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes. Mësohet se në zyrën e personelit nuk kishte dokumente apo libreza të studentëve.

December 3, 2012 10:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin