“Gjithçka është stil”, Kumbaro bashkon kulturën dhe sportin (FOTO)

January 11, 2018 17:15

“Gjithçka është stil”, Kumbaro bashkon kulturën dhe sportin (FOTO)

“Gjithçka është më shumë se një garë, është stil”- u shpreh ministrja Kumbaro në mes të sportistëve të aeronautikës shqiptare.

Federata Shqiptare e Aeronautikës nderoi dje pasdite në një mbrëmje Gala, Xhonatan Islamin me titulli “Sportisti i Vitit 2017”. Ky aktivitet u zhvillua në ambientet e Ministrisë së Kulturës.

Sporti dhe Arti kanë shumë të përbashkëta. Qëllimi më i rëndësishëm është arritja e rezultatit më të mirë të mundshëm. Të dyja orientohen nga qëllimi për sukses Artisti dhe sportisti kanë si synim për të fituar Garën, garën skenike, ose garën sportive”- u shpreh në fjalën e saj Ministrja Mirela Kumbaro .

Në këtë ceremoni merrnin pjesë Ministrja e Arsimit, Rinise dhe Sportit, Znj. Lindita Nikolli, Presidenti i Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar, Z. Viron Bezhani, Presidenti i FSHAir, Z. Renis Tershana, Drejtori i Autoriteti i Aviacionit Civil , Z. Krislen Keri, etj.

Ministria e Kulturës do të vazhdojë të mbështesë FSHAir dhe aktivitetet sportive, turistike dhe kulturore, duke besuar që edhe këtë vit do të jetë pjesë e pandashme e rrugëtimit së bashku për promovimin e vlerave kulturore të vendit tonë.

 

January 11, 2018 17:15
Komento

3 Komente

 1. Lili January 11, 19:39

  Edhe cfare stilin kane keta…. obboooboooo.

  Reply to this comment
 2. demo January 11, 19:51

  Ju jeni stil ne vjedhje,stil ne veshje,stil ne bojatisje,stil ne droge,Stil ne ndertime barbare brenda objekteve Arkeologjike.Rendesi ka FASADA TE JETE ME STIL.
  Drang e drunh kembore e madhe,qumeshti gjysem okadhe.

  Reply to this comment
 3. Vergina November 7, 13:52

  The sportsman fuck hard don’t they? !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*