“Gjithçka në diskutim”, Këlliçi flet për kthimin e PD-së në Parlament

January 14, 2019 17:23

“Gjithçka në diskutim”, Këlliçi flet për kthimin e PD-së në Parlament

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi foli në studion e Top Talk mbi mundësinë e kthimit në Parlament të Partisë Demokratike.

Është si opsion. Është çështja më e nxehtë e diskutimit brenda forumeve politike të PD-së, brenda anëtarësisë së saj. Edhe lidershipi i Partisë Demokratike është në diskutim çdo ditë me anëtarësinë e PD-së dhe me qytetarët. Ende nuk ka një vendim. Të gjitha opsionet janë në tavolinë, duke nisur nga rikthimi në Parlament, nga marrëdhëniet e kushtëzuara, nga djegia e mandateve, nga protestat pa kthim pas”, tha Këlliçi.

Në lidhje me kandidatin opozitar për kryetar i Bashkisë së Tiranës, Belind Këlliçi u shpreh: “Është në diskutim. Për herë të parë, për kandidatin do të votojë anëtarësia e PD-së”.

v.l/ Dita

January 14, 2019 17:23
Komento

4 Komente

 1. Rusk January 14, 17:46

  More po dine shqip keta neerez?
  Por pse duhet lwne menjane fjaa shqipe udheheqje per te futur nje barbarizwm anglisht (lidership)?
  Sa te ceket dhe injorante politikanet tane qe u duket se duke futur nga nje fjale anglisht rritet vlera e atyre qe thonw!

  Reply to this comment
 2. Rusk January 14, 17:46

  More po dine shqip keta neerez?
  Por pse duhet lwne menjane fjaa shqipe udheheqje per te futur nje barbarizwm anglisht (lidership)?
  Sa te ceket dhe injorante politikanet tane qe u duket se duke futur nga nje fjale anglisht rritet vlera e atyre qe thone!

  Reply to this comment
  • Raul January 14, 18:03

   Gernetaxhiu i Pd Belind Kerrici i paska futur një 3 dopjo me qoftë jevgu në kombinat dhe po bën politikanin, shko digje prap bunkerin me Nazistët e Mamurrasit

   Reply to this comment
 3. Amerikani January 15, 12:43

  Ti mor djale vendin ne parlament ta zuri Salihanji i Kryetarit. Kandiduat te dy bashke per Kryetar te FRPD. Ti fitove ai humbi! Ai u fut ne parlament ti mbete jashte. Kjo eshte demokracia ne partine tende demokratike, ku meritokracia eshte eksluzivitet i Kryetarit qe fut e nxjer ke te doje, sipas modelit te ” karieres” se vete politike, nga Kopist ne minister e kry.partie me doren e ngrohte te ish kryetarit legjendar te PD.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*