Kushtetuesja pezullon ligjin për procedurat tatimore

March 3, 2016 16:35

Kushtetuesja pezullon ligjin për procedurat tatimore

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar pjesërisht ligjin për procedurat tatimore, pas padisë së Shoqatës për Mbrojtjen e Tregtarve.

Këtë e ka njoftuar në Facebook kreu i Shoqatës Nikollaq Neranxi.

Sot Gjykata Kushtetuese vendosi perfundimisht kthimin e neneve me te rendesishme te ligjit famkeq te gjobave per biznesin, si nje ligj antikushtetues. E drejta eshte ne anen tone. Nderkohe Gjykata Kushtetuese po shqyrton padine tjeter te bere nga Shoqata jone per ligjin qe parashikon burg per biznesmenet e cila kam besim se do te kthehet patjeter. Te njejtin fat do kete edhe vendimi i Keshillit Bashkiak te Tiranes i cili vendosi te denoje biznesin me super taksa. Padia u dorezua dje nga Shoqata jone ne Gjykate Administrative dhe Apelin Administrativ”, – shprehet Neranxi.

March 3, 2016 16:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*