Gjosha takon ambasadorin e Kosovës

October 18, 2013 17:16

Gjosha takon ambasadorin e Kosovës

Ministrja e Integrimit Evropian Klajda Gjosha priti sot në një vizitë kortezie Ambasadorin e Kosovës në Tiranë , Gani Veselaj.  Ministrja shtroi idenë e bashkëpunimit strategjik në përkthimin e legjislacionit dhe krijimin e një terminologjie të përbashkët që do të ndihmonte shumë të dy vendet për të lehtësuar këtë hallkë të procesit të integrimit.

Në lidhje me vizionin për rajonin, Ministrja Gjosha tha se Shqipëria ka luajtur dhe do të vazhdojë të luajë rol konstruktiv dhe stabilizues në rajon.

Nga ana e tij Ambasadori Veselaj e uroi Ministren për detyrën e re. Ministrja e Integrimit Evropian priti sot në një vizitë kortezie edhe Ambasadorin e Kroacisë në Tiranë z. Aleksander Stipetic – njofton zyra e saj e shtypit.

October 18, 2013 17:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*