“Kush vuri zjarrin dhe kush preku policët, nuk ka shans t’i shpëtojë ligjit”

March 31, 2018 19:25

“Kush vuri zjarrin dhe kush preku policët, nuk ka shans t’i shpëtojë ligjit”

Kryeministri Edi Rama në deklaratën e tij  për mediat e konsideron sulmin ndaj forcave të policisë dhe zjarrvënien në sportelet e pagesës së taksës në Kalimash si krim të rëndë, dhe për këtë fajëson Partinë Demokratike.

Krimet e rënda të ushtruara paraditen e 31 marsit, sipas tij, do të ndëshkohen nga forca e ligjit.

“Të nderuar bashkëqytetarë, sipas Kodit Penal zjarri i sotëm dhe dhuna barbare e ushtruar mbi pronën e përbashkët si dhe goditja e policisë janë krime të rënda. Ju siguroj se këto krime do të ndëshkohen me të gjithë rëndesën e forcës së ligjit. Kush e vuri atë zjarr dhe kush guxoi të ngrejë dorë mbi forcat e policisë duke kërcënuar rendin, nuk do ketë asnjë shans t’i shpëtojë forcës së ligjit. As populli i krejt Shqipërisë, as i vet Kukësit nuk kanë asnjë lidhje me këtë shfaqje të ulët vandalizmi”, thotë Kryeministri Edi Rama gjatë konferences për mediat.

Kryeministri Rama si fajtore të vetme, të vandalizmit të ushtruar në sportelet e pagesës së taksës, shikon Partinë Demokratike. Kjo e fundit sipas Ramës e manovron sikurse dëshiron pakicën, për të arritur qëllimet e saj.

“Dhe përgjigjen prej Kukësit dhe gjithë Shqipërisë gjuha e benzinës dhe çizmja e dëshpërimit që tërheq zvarrë opozitën do e marrë qershorin e ardhshëm, pa diskutim dhe më shembullore se sa e morën qershorin e shkuar. Të tërë bashkë mbledhur në kazanin politik me votat e zakonshëm të këtij vendi, këta nuk mund të bëjnë asgjë tjetër përveç asaj që kanë bërë gjithnjë të tallen me pakicën për të nxitur rrëmuja e zjarr ndezje e për të bërë e hapur gropa në çdo fushë të jetës shqiptare sa herë janë në pushtet.”

s.a/dita

March 31, 2018 19:25
Komento

45 Komente

 1. Perse nuk arrestohet salih berrisha e ilir meta regjizoret e vandalizmit ne kukes ! March 31, 19:45

  te hengri ne bese xhafiu o Ramosh .
  nuk behet stan me myslimutet qe e kann ne gjake pabesine e tradhetine .
  ata jane e do mbeten Patriotet e Parase
  dhe Lepirsit e Kari eres ne cdo Epoke .

  Pastaj ;
  Kush fle ,perball krimit ,zgjohet i vdekur !
  Ke nji shtet ne dispozicion ,ushtri e polici dhe armen
  me te forte Popullin me vehte ,qe Ti e injorove dhe e zhgenjeve me meftesine e naivitetin ,mosdeshiren e vullnetin per te mbajtur premtimet qe i dhe ne fushate .
  Megjithate ,
  shqiptaret dijne te ruajn ekujlibrat ne te mire
  te Shqiperise ,
  e nuk te hodhen poshte ,
  te qendruan ne krah mbas cdo zhgenjimi ,
  sepse nuk Duan qe te humbasin Atdheun e tyre te shtrenjte ,
  Shqiperine dhe te ardhmen Europiane ,
  duke mos i len asnji shanc bandave pd -lsi ,
  qe po mbajne Peng vendin e degjenrojne te ardhmen
  e Shqiperise .
  Nqs e do Shqiperine e ke ate dell e deshire per te ber shtet, vepro e fillo arrestimet e familjeve te bandave
  antishqiptare pd dhe shkarko menjiher presidentin
  qe eshte Turpi me i madhe qe Ti ,ke bere si politikan
  vs ktij populli .
  Nqs s’je i afte ,jep doreheqe .
  Tregohu i sinqerte me kte popull dhe lerja
  popullit te laje hesapet me bandat e Krimineleve
  pd -lsi dhe ci permban pragu atyre .
  largoja duart nga bolet e tua kinezit Lu ,
  dhe fillo masturbo vet ktej e tutje .

  Shqiperise i ka ardhur aty ku s’mban me !
  Mosveprimi juaj ,
  gandozmi juaj idiot ,
  po con Shqiperine drej shkaterrimit te cdo endre .

  Nqs do te besh shtetin Shqiptare

  Reply to this comment
  • Peza March 31, 22:10

   Jam kundra banditeve qe sot vune ne gjunje shtetin e kalbur te Rames,Berishes,Metes dhe te gjithe sundimtareve qe jane tallur me kete popull keto 28 vjet!
   Poir jam kundra takses se kesaj rruge ne menyre kategorike!
   Arsyeja:
   -Populli shqiptar e ka paguar dhe po vazhdon ta paguaje kete rruge hajdutesh me sahifren skandaloze prewj 1.3 miliard euro!
   Populli nuk ka asnje borxh kesaj rruge,por taksen e saj duhet ta paguajne regjizoret dhe hajdutet e csaj Sali Berisha dhe Lulzim Basha!
   Te dalin para gjyqit,te denohen sipas ligjeve per kete mashtrim kriminal qe i bene popullit dhe t’u sekuestrohen te gjitha pronat e tyre!
   Ja kjo esghte taksa e rrugfes dhe e te gjitha pronave te tjera!
   Askush nuk ndihet nga banditet ne pushtet,por vjedhja me e madhe qe i eshgte bere ketij popullki eshte ajo e armatimit dhe muni8cioneve te ushtrise qe nuk eshte futrur ne arken e shtetit asnje qindarke!
   Kush i shiti dhe i vodhi duhet ta paguaje deri ne qindarken e fundit!
   Eshte kjo arsyeja pse Berisha i organizon keto banda kriminale,qe koordinohen me interesat ruse ne Ballkan!
   SHBA-te duhet vta kuptojne se Edi Rama eshte totalisht i pa afte per te perballuar shtetin,prandaj te nderhyjne me dore te hekurt qe te zgjidhet nyja gordiane per ta shpetuar Shqiperine nga kthetrat ruse e arabe!

   Reply to this comment
   • eno March 31, 22:48

    Eshte demtuar rende imazhi i shtetit. Eshte cenuar besimi tek ligji drejtesia dhe siguria. Policiaduhet te kishte bere te pakten 150arrestime qe ne mbremje.

    Duhet te rivihet ne vend besimi tek policia dh rendi.
    Ne proteste ishin te githe kriminelet epartise demokratike dhe injorantet e kukesit. Nuk ka menjerez kafshe dhe injorante se kukesianet . Ata nuknjohin gjuhe tjeter pervecese ate te dhunes. Vetem dhuna dhe burgu ju vjen hakut atyre kafsheve.

    Reply to this comment
    • Rrevolucioni Haxhi Qamilasve ( pd-lsi) ka Licensen e Kolonizatoreve te Shqiperise March 31, 23:31

     ktu duket qarte qe dicka me Policine nuk shkon .
     gjithcka te con ne ate logo ,
     se Ministri i Brendeshem (qe e luan mir Pokerin ne shuma te Medha ) mik Besnik i hajnit te Thesarit te Shtetit e pse jo edhe shpellarit ,
     hapi Porten te shenoj ,te shenoj skuadra Antishqiptare pd-lsi .
     500-vjet tradheti ,nuk zhbehet dot nga gjaku i bastardit arrnaut .
     Ai qe lind bastrad vdes bastard .

     Asgje s’ka per te bere xhambazi policise .
     Do leshoj disa shashka sa te harrohet gjithcka .

     Rrevolucionin alla Haxhi Qamiles (pd-lsi)
     ka Licensen e Guvernatorit Lui Shiau Qi

     Rama e ka dorezuar shtetin ke Guvernatori kinez ,
     qysh ne ardhjen e tij ne pushtet !
     Ndoshta ,ka qen e vetmja rruge per te ardhur ne pushtet e Rames (nji Marreveshje e tille) duke ditur
     se cfar i beri Arvizu ne zgjedhjet e Bashkise ,
     duke vendosur Veton dhe vendose se kush do Jet kryetar Bashkie ,duke injoruar Votat e qytetarit Shqiptare .
     Pra te vjen nji ambasadore i nji shteti qe ben ligjin ne Bote ,thjeshte nji perzjerje njeriut me majmun ,
     por qe flet si njeri ,
     dhe vendos mbi jeten e nji populli ,
     si me qen ti nji shtet kolonial ,nji laborator ne natyre ,
     me te cilin experimentojne gansterrat e botes
     dhe asnji Patriot nuk pipetin por ul breket
     para cdo majmuni me targe demoni .
     Fuck All…
     Shqiperine e shndroj Bota e huaj ne nji bordello
     pederastesh politiklane

     Reply to this comment
    • Shqiptar Vendi April 1, 02:00

     Po ti mer eno care gjuhe do?Ps epolici eshte kjo shkerdhate qe ka mbushur burgjet me fukarenj per nje cigare haash edhe mnron keta grushtin e morrave pushtetare ?IMistrec ,e me ker rast tja hash kuksianve ate hurin qe kane mes kamve.

     Reply to this comment
   • Aleanca PD Lesheli April 1, 00:00

    Me kot mundohesh te hiqesh sikur je kunder dhunes kur fut ne te njejtin thes barkderrat e pangopur te klanit Berisha meta me Edin qe eshte i vetmi qe po krijon shtet ne keto 25 vjet. Ti e zbulon veten se ne cilin livadh ushqehesh kur kritikon taksen e rruges qe u vodh nga basha dhe qe jo vetem la nje grope te madhe ne buxhet por nuk u mbarua kurre. Pa kete takse ajo rruge do degradoj dhe do kthehet ne rruge ku do livadhisin tycat e Vicidolit.

    Reply to this comment
 2. Hosteni March 31, 19:45

  Leri furcat se je bere bajat. Nuk ke kellqe per te bere shtet.

  Reply to this comment
  • ELIOT March 31, 21:43

   KY EDI RAMA NUK E DI ESHTE PSIKOPAT APO BEN SI … … POPULLI E KA RROGEN NGA ME TE VOGLAT NE EUROPE DHE KY I VEN TAKSAT E RRUGES NGA ME TE MEDHATE ….. NUK E DI A PYETI NDONJE APO E BERI VETE IS NASTRADIN ..POR SKA 2 PIKE TRURI …. DHE NE VEND TE FUSI BERISHEN BASHEN QE BENE PALLATE PA LEJE NE BURG DO TE FUSI POPULLIN KUR PROTESTON … LLOGJIKE KOMUNISTE ….. NE SHQIPERI KA NJEREZ INILIGENTA …PERSE SI FUSIN NE BURG KETO TE KORRUPTUAR …..E BENE VENDIN SI NE KOLOMBI …..

   Reply to this comment
 3. Fat man March 31, 20:03

  Shoku bojaxhi boll ngele ne fb duke harxhuar kohen e Kryeministrit me qyte0care qe tallen me ty, ku e ke timonin qe te dhane votuesit me 25 qershor, cfare pret.
  Si more gjatovillo o gamar do te presesh qershorin qe vejen per te vene drejtesi?
  Zbato ligjin per zjarrvenesit dhe nxitesit e shkaterimit te prones dhe destabilizimit te Shqiperise qe e kane seline ne SHQUP. ne prag te Samitit te BE qe presi9m hapjen e negociatave per anetaresim.
  Kjo eshte kriminale dhe cdo krim do ndeshkuar, vepro me forcen e ligjit ose hap krahun se ka te tjete djem PS qe i dalin ZOT Shqiperise.

  Reply to this comment
 4. info analitike March 31, 20:04

  Ky i shkreti eshte katandisur ngref e shkref. Mjere ata qe i shkojne pas!

  Reply to this comment
 5. BLACK SWAN March 31, 20:10

  ahahahhahahahahahahaahahahahhahaahaaa
  eshte zverdhur apo zbardhur shume krietari , si e ka hallin mor aman ???

  Parti-EDver ,jemi gati kurdoher;
  armiqte na kane ne grike te pushkes po ne i kemi ne grike te topit 😛 😛
  o E’Drama ki kujdes se po te vjen benxina ne Tirane,dhe te ngelen …konçesionet varur

  lutje gjithe rrrrrrrrrrrrilindasve te rrrrrrrrilindur ,
  ju erdhi koha ta fusni krietarin e rrrrrrrilindur andej nga e nxoret 😛

  Reply to this comment
 6. Dibrani March 31, 20:13

  Revulucion bllokoni akset e rruges se kombit me gure,… uleni ne gjunj diktatorin Rama

  Nuk e kontrollon dot shteti dhe as privati gjith gjatsin e rruges eshte e pa mundur monitorimi i saj

  Ky lloj gomari keshtu i do drut

  Reply to this comment
  • Intelektuali March 31, 20:31

   Ti je nje vemje e ndyre qe kerkon anarshin.

   Reply to this comment
  • mirel March 31, 23:17

   Dakort me dibranin 100 per 100
   Ramutit i do shembur kullat
   Ajo qe mori dru sot eshte dhuna shteterore dhe hajdutlleku i qeverise me koncesionet
   Qelbesira ramiste, nuk keni argumente fare qe ti mbroni, vetem shani si vemje

   Reply to this comment
 7. Kaçi i zi March 31, 20:13

  O Ram gjithe populli kerkon arestimin e Sali Berishes. Kur do kuptoni cfare do ky popull?

  Reply to this comment
 8. DALLTON March 31, 20:15

  Zoti K/Minnister ti je nji njeri “frikacak”dhe “fodull”je ti ai qe ia kreh bishtin Sali-Serbit ,Lulezimit ,K/Madhit e com.ti pret qe ti arrestojne te huajt se vete je nji megalloman ,pse ta shikojne qershorin e ardhshem dhe jo sot ti e di shume mire qe ‘krimi ndeshkohet kur behet dhe jo mbas nji- viti .

  Reply to this comment
 9. Askushi March 31, 20:27

  Z. KM jam dakort me pagesen per mirembajtje te kesaj vepre dhe vepra te tjera nqs eshte e nevojshme pooooor nuk jam dakort me kete shifra qe keni vene per arsyen e thjeshte se shqiptaret i kane paguar keto para per ndertimin e autostrades. me qe jane bere akte korruptive atehere shteti dhe ministria perkatese duhet te beje jo 1 po me 10-ra denoncime per te futur ne burg abuzuesit. 5€ = 700 L prape per xhepat e shqiptareve eshte shume. Ngre pyetje. Nuk mund te ishte gjysma e cmimit te pakten?

  Reply to this comment
 10. Referendum per arrestimin e koleres sali March 31, 20:36

  Nuk ke byth per te arrestuar,duhej krimineli sali berisha qe ti kishte dhen plumbin ketyre kafsheve dy thundrak.
  Ke 5 vjet qe populli te votoj te denoje sali berishen dhe larot e tij qe e shkatrruan dhe e vodhen Shqiperin,por ti i le dhe ata vazhdojne te djegin e shkatrrojn dhe te pasurohen me shume bashke me hajdutet e tu.

  Reply to this comment
 11. mirel March 31, 20:42

  O Ramut, merr Berishen, fute brenda.
  Mos ha fjalen per koncesionet sic premtove ne zgjedhjet e 2013, perndryshe shko dhe ti me Berishen.
  Mos shperble Lul Bashen, por fute ne burg
  Tjeter ke thene e tjeter ke bere.
  Atje e kini vendin bashke.
  duhet filluar zjarri nga parlamenti

  Reply to this comment
 12. Lisi March 31, 20:51

  O socialistë ,
  Populli juve s’ju ka faj . Ua dha të gjitha , me tepsi , me tigan e me kusi , ç’doni tjetër ?!
  E harruat ç’ju gjet me Nano legenin ?!
  Me llafollogun Rama , pikë-për- pikë , po përsërisni të njëjtën histori . Ju impotentët socialistë punoni për Berishën .
  Nëse s’doni të perfundoni për turp , largoni konicën Rama . Ky njeri jeton në kosmosin e tij jashtë realitetit shqipëtar !

  Reply to this comment
 13. info analitike March 31, 20:51

  Mos luaj me vuajtjen dhe deshperimin e nje populli se i ke katandisur aty ku nuk mban me! Po “iu ngref” popullit gjej vrime ku te futesh se nuk do te kete me Neritan Ceke qe te frenoje turmen. Do te te perpijne me soj e sorollop e nuk do ti gezosh qindra miliona eurot e vjedhura me bashibozuket e tu. Kjo eshte e vetmja enderr e keqe qe te prish gjumin naten e te tmerron ne paranoiat e tua.

  Reply to this comment
 14. Basha vodhi 230 milon euro te rruges e kombit, shqiptaret paguajne taksat March 31, 20:55

  O ram , shteti me taksa mbahet jam dakort me ty, por 5 euro per nje kalim jane shume, mbi 20 euro per nje kamion jane shume fare. Per mendimin tim 2 euro e gjysem per nje kalim eshte pak e ndershme.

  Reply to this comment
 15. alphade March 31, 20:56

  Z. Kryeminister ! Arvizu,ambasadori i SHBA ,ne prag te
  largimit te tij nga Shqiperia leshoi “slloganin” : ACT NOW.!
  Ambasadori LU i ra goja lesh duke thene ” Peshqit e Me-
  dhenj” ! Po ju zoti kryeminister i keni te gjitha levat qe kri-
  minelit e bandes jenicere te Sali Kriminelit t’i rrasni atje ku
  e kane vendin ! Pse e keni kaq kollaj qe t’i vini prangat nje fakiri dhe kryekriminelit te Shqioetise vetem i beni pa-
  ralajmerimet qe bente dikur Kina e Mao Ce Dunit ndaj Amerikes ku shenonte paralajmerimin serioz 2348 ….! Jo
  zoti kryeminister qe te arrestosh nje kriminel nuk duhet te
  kete dy standarte. Njerit i vini prangat sa hap e mbyll syte
  ndersa per Sali Vicidolin dhe banden e tij tipike fashiste
  ju deri me sot i beni vetem “paralajmerime kineze” !! Shqiptaret shtrojne pyetjen PSE ? Pse ky kryeminister
  vetem kercenon me Qershorin ! C’lidhje ka ketu Qershori
  me nje kryekriminel dhenkryemafioz qe ka 27 vjet qe ka
  mbjelle ne Shqiperi vetem reemuje e gjak. Cojeni kete
  ligesi ne gen para drejtesise qe Shqiperia te bjere nje here e mire ne qetesi. Shqiptaret nuk kerkojne perralla e
  batuta,e kercenime dypaleshe cdo te enjte ne parlament.
  Nuk don t’ja dije per keto shfaqje teatrale tragjikomike qe
  thurni juve ne parlament por kerkon veprime konkrete e
  materializime ,pa retoriken e kalbur qe behet qe na ka
  shurdhuar tash e kaq vite. Premtime dhe vetem premtime
  dhe asgje tjeter. Qershori,zoti kryeminister nuk sjell asgje
  vecse deshperim,vetem disiluzion te nje pipulli te tere. I
  kishim mbeshtetur tere shpresat te ty dhe deri me sot
  vecse shikojme taksa,taksa,taksa dhe ndonje dite do vini
  tsksa edhe per ajrin qe thithim. Jo bre burre,leri taksat,he
  per he dhe merru me kriminelet, sabotuesit, drogen qe
  te gjitha i organizon,drejton binomi Berisha – Meta dhe ju
  vetem rrini e beni sehir dukenleshuar here pas here ndonje ” mufke” ! Nese keni frike,thuaja popullit shqiptar
  se ” S’kam c’ti bej Berishes dhe bandes se tij” dhe lero rrugen atyre qe mund ta bejne me mire punen se Ju.!?
  Nuk ka Qershor, zoti K/ minister ! Shqiptaret jane te ngo-
  pur tashme me premtimet e tuja. E keqja e madhe e ketij
  populli eshte se s’ka kujt t’ja japi kete mut vote dhe ju me
  kete abuzoni. Ne skenen poltike shqiptare nuk po del nje
  Tsipras qe t’ju vere derrmen te gjithve qe sic e perceptoj
  une,ju te gjithe,pa perjashtim te gjithe hani e dhisni ne nje
  canak e uturak..
  Solidarizohem plotesisht me deklaraten e sotme te depu-
  tetit Brace. Arrestoni Berishen qe vendi te shpetoje nje here e pergjithemone. Zgjidhja finale e ketij problemi do
  te shenoje Clirimin Perfundimtar te Shqiperise nga zgje-
  dha primitive,bajraktare,despotike,kanunore e berishiz-
  mit.

  Reply to this comment
 16. Kris 1 March 31, 20:59

  Qerrshorin e ardheshem?Ky po thote prit gomar te mbije bar!

  Reply to this comment
 17. Aliu nga Selenic March 31, 21:19

  KETYRE HORRTAVE QE U” DHEM” SHPIRTI PER SHQIPTARET.!

  sIPAS PAMFLET KOM TE SHKRUAR NGA aNDI hOXHA KETA HAJDUTE I KAN MARRE POPULLIT PJESEN ME VITALE TE TE ARDHUARVE NE VALUTE.
  1 ) Ilir Meta ka grabitur pasuri ne valute ne nje vlere pasurore 5.5 miljarde dollare dhe eshte me i pasuri ne shqiperi.
  2. Sali Berisha ka grabitur ne keto vite te demokracise 5.3 miljarde dollare pasuri keto vetem si Sali pa Argiten dhe pa Xenin.
  3.) Ndersa Basha i vodhio rruges se kombit 253 miljarde dollare..
  Ketyre qe u “dhembe” shpirti per per shqiptaret le t`ja kthejne popullit keto para dhe shqiperia nuk ka nevoj me ase per taksa dhe ase per asgje pore zhvillimi ekonomik merre rruge te mbare.
  Keta Hajdut sote organizojn protesta ne nje kohe qe popullin e vodhen dhe e lan pa buken e gojes.!
  Drejtesia e vonuar duhet te veproje dhe populli te marre vesh mire se kushe e grabiti dhe kush ja futi thiken pas shpines atije.!
  Mjafte kemi pritur marrzirat e ketyre hajdutve qe tanime jan certifikuar nga organet hetimore te FBI dhe te BE-se.!

  Reply to this comment
 18. Padrino March 31, 21:25

  O piktor , mavri , pardesybardhi. Nuk vendoset , ligji dhe shteti duke u lutur shpellarve, tè saliut , e lulushit.po me kerbac kokes , ta kuptojne mire hajdutet, qe sduan tè paguajne taksa, ne kapitalizem, edhe ajrin, respiron e paguan. Ku ka autostradé pa para ne perendim, apo ndonje, lloj taksimi tjeter. Me drejtesine, tende o piktori, bunkartit, dhe shpise se gjetheve, qe as tè ha ,dhe as te nduk ske gje ne vijè. Ai 20perqind, apo 30perqind, qe do tè mbaje, peng Shqiperine, sic mbajti per 20 e ca kusur vjet, njeh vetem ligjin hurit kokes dhe pike. PDse, dhe lsi, u intereson pushteti, dhe pasurimi per vete, pa per Shqiperine, as ruhet fare.

  Reply to this comment
 19. mirel March 31, 21:25

  Ik mor qen ler pushtetin, zagar hajdut.
  Vidh e vidh e mos u ngop i thone kesaj pune.
  Plera.
  Aty ju kishin dale dhe anetare te socialistes, dhe i perjashtove sot, qelbesire

  Reply to this comment
 20. s.g. March 31, 22:02

  Ta gjejnë këta një vend në EU dhe në Ballkan ku nuk paguhet taksa për rrugë vinjete maut-taksa dhe që nga Hamburgu deri në Selanik autostradë me teren ma të vështirë nuk ka dhe kjo e bënë të lartë çmimin e mirmbajtjes unë kisha propozu ndjekje penale ndaj akterve pjesmarrë që udhëzuan ndërtimin e kësaj rruge mbi maje malesh dhe shkrepash tuneli ala Gothard që prokurori të merret me këtë projekt galopant që të dëshmohet është se ka impakt në apo shkatrrimi i buxhetit

  Reply to this comment
 21. Lili March 31, 22:40

  Sg
  Ia ketu rruget e paguar nga taxat nga shteti jane pa pare
  https://www.google.fr/search?q=autoroutes+gratuites+en+france&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=fr-fr&client=safari
  Po jo vetem kur shteti vendos se eshte ne interes te shtetit ,jane pa pare lexo pak ketu.

  Reply to this comment
 22. Dn March 31, 22:43

  Sg ketu ke nje harte te nje pjese t’evropes pa pare per autostradat me te gjelberte jane pa pare ne france belgik germani..

  Reply to this comment
  • s.g. April 1, 08:58

   Në Gjermani jam i sigurt paguhet mjë formë tjetër taksa qarkulluese vjetore por sa di atje diskutohet për maut pagesë shtesë për makineri të rënda besoj edhe në tjera vende qytetarēt paguajnë tatimin mbi rrugë

   Reply to this comment
 23. N,VJOSA March 31, 23:05

  Turp per kuksianet te mashtrohen nga nga Horrat e Politikes!
  Turp per ata kosovare qe kundershtojne te paguajne 5 euro, kur ne ate rruge eshte derdhur djersa e Popullit shqiptar!
  Vecanrisht kosovaret nuk duhet tja bejne kete sherr Shqiperise!…
  Vetem ju zotrinj te qeverise se Kosoves dhe ca te tjere
  MISH PER TOP, nuk duhet te genjehen dhe te protestojne kunder nje pagese te ligjshme
  Autostrada nuk eshte vetem e kuksianve dhe tropojanve!.Aty ka pjese gjithe Shqiperia!
  Dhe pagesa per mirembajtjen e veprave te tilla eshte nje detyrim qytetar!
  Sali Qeni ne Burg!
  Sali Sharlatani ne B U R G !
  Lulzim Basha Kusari i Miliona Eurove te Rruges se Kombit nuk ka goje te flase!
  Edhe neser ta humbesh pushtetin qe te ka dhene Populli o Edi Rama,
  Saliun mos e ler pa futur ne Burg!
  Sasli Vrasesin, Sali Mafjen, Sali Baben e Hashashit dhe Sali Toptanin qe ka afro 3 dhjetvjevare qe po e fut Shqiperine ne sherr…
  Ne se nuk e futni ne burg Kriminelin me damke, hiqini mbrojtjen dhe lereni ta masakrojne ato qindra e mijera shqiptare qe i ka vrare e gjakosur!…

  Reply to this comment
  • Lili April 1, 15:13

   Vjosa,si duket edhe ti qenke ekonomiste alla shkolla e pashkos qe vetem di me kujtuar sa merr e kur jo sa humb kur bene nje bilanc ekonomike.: njerezet po te thone se nuk kane leverdi me me ardhe ne Shqiperi,a di cka do me thane kjo : shqiptaret e shqiperise nuk do shitin me produktet e tyre ne kosove,sepse ato kosovare qe duan leverdine e tyre shkojne e blejne tjeterkund ne makedoni apo ne mal te zi e ne Serbi,edhe hotelet e juaj ne Shqiperi do kene ma pak mysafir nga kosova,qofte nje kamionxhi ma pak eshte ma shume se 5 euros se humbeni Jo vetem 5 eurot po edhe 5 tjera per buken qe nuk do han me ,5 tjera kur nuk do flene me tek ju,5 tjera kur nuk do blene nje uje,nje kafe rruges,plus mallin qe nuk do exportoni me atje…
   llogariteni ma mire gjerat siç i llogarit bota e jo alla Pashko and co,qe eshte vetem sa fiton oligarku qe ka vendos trahu aty,pa dhane asnje cent…
   Edhe ne qofte se mirembatja eshte aq emergjente sa e tregoj kryeministri,pse mos te participojne edhe biznessi qe perfiton direkt nga kjo rruge si hotelet e bregdetit( ne vende tjera ka nje taxe turistike pikerisht per kete perequation nder vendet me fuqi financiare e vendet ma te varfer te shtetit) po jo ne shqiperi,kuksianet u shpronesuan gati pa kompensim per kete rruge, u shpronesuan qe ju te keni drita, u shpronesuan per minierat …edhe mbeten pa toke per buken e gojes edhe prape sikur mos te mjaftnte doni me iu vu taxe stratosferike per rruge, o vjosa ne cilin vend te botes qe pa keshtu,
   Nuk eshte problem partije se te gjitha kane vepruar njesoj kunder interesat e popullit tash e 27 vjete.
   Shteti duhet te jete i drejte: pse jo taxe per gjithe rruget,te gjitha duhet mirembjatur jo vetem nje rruge apo cka, pse vetem kjo rruge te paguhet , kur eshte paguar 2 here bile

   Reply to this comment
 24. Krist March 31, 23:46

  Rama,disa here ka deklaruar se ai nuk arreston dhe nuk denon sepse nuk eshte as polic dhe as gjykates,.Atehere cfare ka qe therret tani se do te denoje cilindo qe paska shkelur ligjin.Kur na qenka bere polic dhe gjykates?Por me e rendeshishmja,kur na qenka bere ky bure,per te mbrojtur ligjin.Ky eshste i pari dhe i vetmi,qe ka shkelur cdo ligj,bile edhe ligje qe vete i ka propozuar dhe vendosur.Ne ka njeri qe nuk ka surrat e te na flase per ligjet,eshte vete Rama,qe sot na beka apel per mbrojtjen e ligjit.Kush e shkeli ligjin?Protesta ishte me leje,pse nderhyri policia,me shkoinj gome e me shqelma?Pse u derguan FNSH,vetem per te provokuar,dhe qe tani ky sharlatan te dale e te thote,se protesta eshte e dhuneshme,Maskarallek me te madh nuk ka.Turp e faqe e zeze.

  Reply to this comment
 25. Paul Tedeschini April 1, 08:47

  O Edi Rama!
  Banu pak socialist !!!
  Fukarasë vetem shpirtin mund të ia marrish.

  Reply to this comment
 26. Arbeni April 1, 09:01

  Ahahahaha shikoni surratin meit te dhjaksit Rama. Ky sumce dhjet gjak nga protestat. Si ahere per ato armet kimike qe donte te na i bente peshqesh ketu. Ky bythqire duhet qeruar nje ore e me pare nga pushteti. Vetem varferi i ka falur ketij populli.

  Reply to this comment
 27. Talibanet e bashkuar nen flamurin Antishqiptare shkaterrojn Rrugen drejt Europes ! April 1, 09:49

  kjo mase kaq e madhe idiotesh ,
  kjo mase kaq e madhe Enegjie Kriminale,
  ky pasion aq i madhe Antishqiptare ,

  gjenerohet nga bandat e boshtit te se keqes (pd-lsi)
  dhe dy kokat e gjaprit
  salih abdurrahman berrisha – ilYrr mahmutdinexhat muta –
  dy terroristet islamike ,
  qe te monitoruar nga Tutoret e Sekteve te Huaja
  dhe Ambasadori Liu Shao Qi ,
  Duan ta cojne Shqiperine ne lufte civile ,
  ne nji Siri ne Ballkan !

  Eshte koha e fundit ,qe Kryeministri Shqiptare ,
  te kuptoje se ,duhet te dali nga ajo Guacke
  ku e kan Futur Diplomacia e Djallit ,

  dhe te kuptoje ,se sot ne kte situate ku po tentojn
  nuk behet fjale per pushtetin e tij ,
  as ai vet si Person ,si mundohen ti ngyrosin sulmet
  ne media banda e Terroristeve te udhehequr nga
  gjapri kinez,
  poooor
  behet fjale per te ardhmen e Shqiperise !

  Nqs ky Kryeminister ,
  nuk arrin te kuptoj sot ,kte ,se distancimi tij me popullin
  qe e vetbesoj dhe qe ky me papergjegjshmerine prej nji politikani shqiptare e injoroj ,
  se eshte koha te degjoj e bashkpunoj me kte popull ,
  e jo ta perdori thjeshte per pushtetin e tij ,karrigen e tij ,

  te bej Hapin Historik ,
  e ndarjes perfundimtare nga ai Trend e Loje
  antishqiptare qe luajn bandat te dirigjuar nga Ambasadoret e Withers-Arvizu-Lu ,ne kto 28-vjet pseudoDemokrati Lojen e Djallit ,
  duke e mbajtur Peng Shqiperine dhe experimentuar me ate ,njelloj si veprohet me vendet te Tilla arabe ,
  si Siria .

  Nuk eshte fjala me sot posti si kryeminister ,JO…
  por vihet ne pyetje fati i Shqiperise tone .

  Shqiptaret duhet te mobilizohen kunder
  bandes se Djallit Antishqiptare ,
  qe ka krijuar tashme ne politiken e atij vendi

  dy Fronte ,sipas se njejtes politike ,
  ndjekur edhe ne vendet arabe .
  shifni sot Sirine se si Frontet siriane ,
  se si luftojne njera-tjetren duke asgjesuar vetvehten ,
  duke fshire ngadal nga Harta shtetit e tyre Sirin .

  Pra shqiptaret duhet SOT , te reagojne me force kunder
  politikave destabilizuese ,e antishqiptare ,
  dirigjuar nga Ambasadoret e Huaj e kryesuar
  nga Gjarpri Kinez me syze .

  Veproni sot me gjithe fuqine kunder bandave se neser
  do perfundoni si sirianet .
  Rama nqs nuk vepron ,do ta mbuloje mallkimi Shqiperise

  Reply to this comment
 28. Falcon April 1, 11:19

  Jam kunder dhunës por banoret e zones kane te drejte te protestojne. Nuk e di a ka ndonje diferencim ne pagese per banoret e zones?. Nje banor i zones duhet te paguaje shume here me pak se nje person nga jugu apo nje i huaj qe kalon ne ate rruge rastesisht. Kjo praktik ndiqet gjithandej ne Evrope. Sidoqofte 5 Euro duket si shume

  Reply to this comment
 29. I.Troplini April 1, 11:36

  Tek vèren ngazèllimin e hijenave tè Saliut, qè gjoja u qajnè hallin kuksianève tè varfèr dhe ngrohen nè çdo zjarr prone tè pèrbashkèt, tè ndezur prej tyre vetè, kupton mè sè miri, se nuk mund tè ketè ecje pèrpara tè kètij vèndi, pa pèrballjen e kriminelève politikè me veprat e tyre.
  Kursi i Kryeministrit Rama, me gallata dhe qyfyre tè enjteve nè kuvend, jo vetèm qè nuk sjell asnjè dobi praktike por edhe krijon pèrshtypjen se ai nuk ka seriozitetin e duhur pèr tu pèrballur me kriminelèt.
  Thènè kètè, vijmè tek vendimi arbitrar pèr pagesèn e rrugès sè kombit. Ky çmim, èshtè i lartè, dhe si i tillè duhet rishikuar. Strategjia e ndjekur me koncesionarin, duhet tè kishte qenè njè tjetèr, njè gjithèpèrfshirèse me pushtetet lokale.
  Si nè çdo aferè tjetèr korruptive mè parè, tè krijohet pèrshtypja se burgjet e kèsaj republike, qènkan aty, pèr tu mbushur me kryefamiljarè qè nuk paguajnè dot energjinè e konsumuar dhe jo pèr ata qè e krijuan kolapsin e sistemit energjitik, me miliardat e vjedhura.
  Arrestohen bedelèt kuksianè, qè djegin kabina koncesionarèsh por lihen tè lirè ata qè “paguan” 1,3 miliardè euro nga taksat e shqiptarève pèr 60 km rrugè.
  Me bajlozèt e krimit, qyfyre tè enjteve nè kuvend ndèrsa me bedelin e rrugès kèrcet shkopi i gomès sè policit tè FNSH,,,, kèsaj i thonè ta lidhèsh gomarin prej bishti.
  Vazhdoni qyfyret me Saliun Z.Rama. Gurèt, qè hidhen pas asaj gallate kot, nuk iu duhet juve ti prisni me kokèn tuaj. Janè policia e shtetit, qè u duhet tu mpihen dhèmbèt, pèr kumbullat e tharta qè i han tjetèrkush.
  Nè kohè emergjence, çdo komb nè botè ka nevojè pèr udhèheqès tè devotshèm, qè udhèhiqen nga ideali dhe qè tek ai gjejnè guximin e nevojshèm pèr ta mbyllur me sukses misionin e ngarkuar.
  Cinizmi, nuk èshtè pjesè e arsenalit tè atij lideri. Ju, jeni cinik Z.Rama.

  Reply to this comment
 30. Lili April 1, 12:22

  Bobobooo.Kur tci besojme kryeministrit se punen per te miren tone? Kur thot se per Bashen e berishen s’kam asgje ne dore e smundeni me i ndeshkuar . Apo kur thot se per fukarenjt kam cdo gje e dore edhe do i ndeshkoj ?
  A nuk eshte ligji e shteti njesoj per te gjithe? Apo vetem ato qe vjedhin milliona kane imunitetet sepse Rama eshte i #pafuqishme#

  Reply to this comment
 31. demo April 1, 16:00

  Qe nje rruge 50 km te vleje 1,3 miljarde euro,ne vendin me te varfer te botes,duhet qe edhe ky vend te kete luxin ti fusi te gjithe banoret ne kontroll mjeksor chek Up,sikur i ka rene murtaja dhe ti fale Vilma Nushit 140 miljon euro kotnasikoti ,sepse vilma nushi nuk ka rrjet laboratoresh,ambulncash ne gjithe vendin,por do t`i beje me laboratoret e shtetit,me ambulancat e shtetit,me analistet e shtetit,Kur ke luxin t`i japesh nje kafe ne Berat me 4 karrike koncessionin e hemodializes 120 miljon euro,kur ke luxin ti japesh nje fshatari nga Libofsha me 1 mije euro gjendje ne banke Concessionin 300 miljon Euro te Inceneratoreve,atehere ti mor zoti Kryeminister Edi Rama ju ha mutin Berishes dhe Bashes per rrugen e kombit.Te gjithe inceneratoret qe po ke ndermend te montosh,jane ca dollaphane bitumi,si ato qe kane sajuar hajdutet e naftes,qe prodhiojne nafte kerme nga bitumi.Me ato do te helmosh dynjane. Ato shume shume,vlejne te gjitha nja 30 miljon euro.Po 270 miljon Euro fshatari nga Libofsha do ti marri?Prandaj ky krtyeminister nuk ben dot drejtesi me vjedhjen ne rrugen e kombit dhe do tja kaloje peshen e vjedhjes popullit fukara me 5+5 euro per cdo kalim,me 20 euro per kamionet qe tja rrisin dyfish pastaj cmimet e ushqimeve popullit.Se mjelli,patatja,hekuri,ne rrugen e kombit kalojne.Parimi i ketyre qeveritareve eshte:VIDH DHE ME LER TE VJEDH.Prandaj Rama nuk ben dot drejtesi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*