Gjuha e trupit në takimin historik/ Kurthi i Trump dhe arma e Putinit, kush fitoi?

July 8, 2017 13:58

Gjuha e trupit në takimin historik/ Kurthi i Trump dhe arma e Putinit, kush fitoi?

Për herë të parë, Presidentet Trump dhe Vladimir Putin janë takuar gjatë Samitit të G20 në Hamburg të Gjermanisë, duke tërhequr kështu mjaft vëmendje.

Nga takimi dhe shtrëngimi i duarve mes tyre, ekspertja e trupit, Judi James, në një intervistë për “The Sun” ka rrëfyer se Trump e ka gozhduar homologun e tij rus, duke i treguar se ai ka një status më të lartë.nintchdbpict000337109634

Ndërsa nga ana tjetër, Vladimir Putin i tregoi gishtin e tij President Trump, që sipas Judi, ky gjest është versioni i gjuhës së trupit të një arme.

image2

Judi shprehet se nëse ky shtrëngim duarsh do të ishte luftë për çmime, atëherë pikën e fitores do ta merrte Trump.

“Të dy ishin nën presion, por ndërsa Putin afroi me kujdes dorën, Trump u përkul përpara me krahun e shtrirë duke ofruar mbështetje. Ky ishte një kurth famëkeq nga Trump dhe Putin nuk kishte asnjë mundësi, por veçse ta mbështeste dorën tek Trump.

Trump dukej i qetë. Nëse donte të tregonte dashamirësi por njëkohësisht edhe superioritet, më duhet të them se presidenti amerikan e gozhdoi këtë herë”, u shpreh ekspertja e trupit.

nintchdbpict0003371112141 nintchdbpict000337141355 nintchdbpict000337139761

July 8, 2017 13:58
Komento

3 Komente

 1. Nero July 8, 18:21

  Budallaleqe te nje eksperteje qe do t’i bej qefin trumpit. Putin e ka pasur Trumpin ne xhepin e vogle te pantallonave ketu e dhjete vjet me pare!
  Putin eshte eksperti i stervitur ne agjensite e sigurimit rus, qe sillet ne menyre te caktuar qe te japi vizionin qe ai do te jape. Trumpi eshte nje trap qe mendon se eshte me i madhi i te medhenjve kur te gjithe tallen me te mbas shpines se tij, qe nga ate qe punojne per te ne SHB deri tek Putin, qe jam e sigurte qe i thote atyre qe e rrethojne, “Sa lehte eshte te manipulosh kete budalla!”

  Reply to this comment
 2. shushica July 8, 20:19

  Ketu e dashur eksperte…gjuha reale eshte gjuha e shpejtesise ,saktesise ,potences dhe efekteve qe kane raketat interkontinentale me shume mbushje termoberthamore….Kush ka epersi aktualisht….asnjeri mbi tjetrin …keshtu qe jane te detyruar te merren vesh ,nuk ka alternative tjeter….Jane qesharake dergimi i disa batalioneve dhe tankeve ,manovrat dhe deklaratat formale….Ne fakt ato jane mall konsumi per mendjet e varfera njerezore…

  Reply to this comment
 3. putin; i vetmi... statist... per momentin July 8, 20:24

  tramp “fiton” me putin, se ka rame ortodoksin me vete . po edhe rama, “fiton” kunder putinit, se ka tramp kapitalistin dhe erdogan islamistin, me vete . mjer njerezit normal……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*