Gjurmët e lëna në vite në “Sheshin Skënderbej” 

April 12, 2016 18:04

Gjurmët e lëna në vite në “Sheshin Skënderbej” 

Sheshi qendror i kryeqytetit konsiderohet një “pavion historie” ku çdo pushtet ka lënë markën e tij.

Këto janë disa prje fotove të rralla të momenteve kryesore të punimeve që janë bërë në shesh para dhe pas viteve ’90, pamje të ndërtimit të Bankës së Shqipërisë e të bllokut të ministrive, të ndërtimit të Pallatit të Kulturës, të ndërtimit të Hotel Tiranës, të shembjes së godinës dhe pazarit të vjetër apo të momentit të vendosjes së bustit të heroit kombëtar në vitin 1968.

1 2 3 4 5 6

April 12, 2016 18:04
Komento

2 Komente

  1. enter"" April 12, 21:04

    Nga fillimi e deri ne 1990 Tirana ishte e bukur. Me ardhjen e kriminelit Berisha, Tirana u shemtua.

    Reply to this comment
  2. SS April 13, 17:34

    Jo vetem Tirana por dhe qytetet e tjera vetem per ate gjelberim ma mer mendja se nuk do te kethehet me kurre

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*