Gjykata Administrative rikthen në detyrë Erzen Breçanin

January 26, 2015 17:56

Gjykata Administrative rikthen në detyrë Erzen Breçanin

Gjykata Administrative e shkallës së Apelit i ka dhënë të drejtën e rikthimit në punë ish-zëvendësdrejtorit të Policisë së Tiranës, Erzen Breçani.

Sipas vendimit të kësaj gjykate, Breaçani dueht të rikthehet në detyrë me të njëjtën gradë që ka pasur, që do të thotë se duhet t’i jepet një post drejtues në Policinë e Shtetit.

Nga posti i zv. drejtorit në Drejtorinë e policisë së qarkut Tiranë, Breçani u transferua në detyrën e zv/drejtorit të qarkut Dibër. Pot ky post u shkri dhe ai u emërua specialist pranë kësaj drejtorie.

Ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës Erzen Breçani pretendoi se largimi i tij nga detyra ishte bërë në kundërshtim me ligjin dhe kjo sipas tij ka qenë pasojë e debateve që ka patur me ministrin e Brendshëm dhe kryeministrin, Edi Rama. Ai e ankimoi në Gjykatën Administrative, duke fituar përballë Policisë së Shtetit dhe Ministrisë së Brendshme.

January 26, 2015 17:56
Komento

5 Komente

 1. TJ January 26, 18:57

  Beni reformen ne drejtesi! C’do vonese eshte fatale!

  Reply to this comment
 2. SuloKapedani January 26, 19:12

  Kèto veprime bèjne gjykatat e korruptuara dhe me bindje partiake berishiane pèr te kthyer nè detyre lamashèt ,ganksteret dhe servilèt injorant tè ish pushtetit vrases tè njerezve protestues per lirite dhe te drejtat legjitime.

  Reply to this comment
 3. Juli January 26, 19:42

  Berishen ne burgggggggg. Keshtu se keni punen mire fare,do humbni pike.
  Jasht jetoj dhe e shoh me sy tjeter. Meta ju a ka lidhur kembet,keq do e keni se njeri me dy fytyra. Ne Elbasan per jne pune pastruese ne spital (drejtorin e njifshim) Na tha: Meta vet I merr venimet , veni eshte por nuk mundem pa lejen e tij !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!’!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Lul January 26, 19:56

  Erzen Breshkani te vendoset ne pozicionin e meparshem,kure Agron Kulici me Sali Berishe akoma bejne ligjin ne shqiperi, rilindje leshi.

  Reply to this comment
 5. shqiptar sharri. January 26, 21:00

  Heee,ju nuk keni pare ende,se cfar eshte bere shqipria!!
  Hej,more popull si paske qen i mallkuar more popull,qe bie nga shiu ne bresher!Po,si eshte e mundur more nji kryekriminel dhe nji vrases apo nji bandit qe tregon muskujt neper plazhe me karakurvat e laviret e ati populli prap me ja dhene te drejten gjykatat e pista dhe gjykates te koruptuar dhe hajdut,dhe evropa shiqon sejri??!!!Po,ku jan more ju te mazhorances,po a keni more ju njerez te drejtsis apo krejte jani njerez te koruptuar?Po,cfar mazhorance jeni kur nuk mujni me bere drejtsi dhe kur gjykatat juve nuk ju konsidoroin as si mazhoranc e as si qeveri,Ata,po veproin si me qen berisha dhe partia fashiste e sali serbit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*