Gjykata Administrative rrëzon ankimimin e avokatëve për kasat fiskale

September 28, 2015 16:42

Gjykata Administrative rrëzon ankimimin e avokatëve për kasat fiskale

Gjykata e Apelit Administrativ rrëzon kërkesën e Dhomës Kombëtare të Avokatisë për shfuqizimin e pjesshëm të një VKM-je të dhjetorit 2014, për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar.

Ky vendim ka të bëjë me heqjen e TVSH që paguajnë avokatët. Njoftimin e ka dhënë kreu i Shoqatës së Avokatëve Penalistë, Saimir Vishaj në faqen e tij në fb.

Avokat shrengoni rripin me kasa fiskale dhe TVSH! Kur nuk ju duan gjyqtaret mos prisni tju doj Ministri i Financave pasi sot Gjykata e Apelit Administiv rrezoi ankimimin e avokateve . Turp per keta gjyqtar qe neser do punojne avokat!!!Turp per avokatet qe smbrojne dot veten e tyre”

Më herët Vishaj kishte paralajmëruar se nëse Gjykata Administrative do të rrëzonte ankimimin kundër heqjes së TVSH për avokatët dhe kasat fiskale, atëhere Shoqata e Avokatëve Penalistë do të ndërmarrë hapa të tjerë.

September 28, 2015 16:42
Komento

2 Komente

  1. Nito September 28, 17:30

    Turp per ty o avokat qe nuk di te shkruash dhe turp per ju o redaksi qe nuk redaktoni tekstet e marra copy/paste nga idiotet e Facebook-ut.

    Reply to this comment
  2. METEH September 28, 19:40

    E ka fajin avokat,gazeta e shkruan MOTAMO..! Avokatet jane SEKSERE te gjykatave,boll kan ngren kuturu me Saliun.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*