Gjykata jep vendimin, Klemend Balili dënohet me 10 vite burg

May 7, 2019 14:50

Gjykata jep vendimin, Klemend Balili dënohet me 10 vite burg

Gjykata për Krime të Rënda ka dënuar me 10 vite burg Klemend Balilin, i njohur edhe si “Eskobari i Ballkanit”

Për të u vendos dënimi me 15 vite për trafikim të narkotikëve, por për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi 5 vite ulje dënim.

Në seancën e sotme u lexua mbrojtja, ku avokati Theodhori Sollaku kërkoi pafajësi për Balilin.

Sipas avokatit akuzat ndaj Balilit janë të pabaza dhe nuk mbështeten në prova

Në total Prokuroria kërkoi 18 vite burg për 4 akuza, por për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi i ulet me një të tretën duke kërkuar përfundimisht 12 vite burg.

 

b.b/dita

May 7, 2019 14:50
Komento

8 Komente

 1. siringa May 7, 16:37

  10 vjet burg ?? Po nuk ishte Eskobari i ballkanit?

  Reply to this comment
 2. Mark U.K May 7, 17:45

  Me dy thas hashash nje person i pa perkrahje denohet 6 vite.burk.

  Reply to this comment
  • Mark U.K puseta e SHQUP-it May 7, 19:07

   Mark analfabeti shkruhet burg dhe jo burk. Thas ne shumes shkruhet thase. Po ti ske faj se filloren e ke mbaruar ne shpellen e qoftelargut.

   Reply to this comment
   • Eltoni milano May 7, 23:50

    O shi kush shkruan
    Akoma ti
    Motra akoma.eshte me vizionin lakuriq te edvin lakuriqo drogaxhiut.
    Bo sa me shume te exitohet gruaja kur del lakuriq edvin droga aq me shume komunist extremist.behesh ti.
    Apo ti para partise jep dhe gocen ,gruan dhe motren
    Ty sikur te ka qi plaken ndonje antear i byrose politike.

    Reply to this comment
 3. Aleksander Thana May 7, 22:46

  Po Saliu qe eshte eskobari i Shqiperise dhe kombit shqiptar kur do denohet me 100 kamzhike kurrizit ne Sheshin Skenderbej, 100 shkopinj bytheve ne bulevardin e Zogollit dhe 100 Vjete sketerre ne shpellat e Dragobise !?

  Reply to this comment
 4. Adih May 7, 23:25

  Ta denonit me shume .Nuk e paska hapur gojen ky , kush jane peshqit e medhenj mbrapa tij . Kush ja dha me letra me bire ,falas ketij maskarai hotelin ne Sarande fare gratis. E tj e tj e tj .peme pa kokra.

  Reply to this comment
 5. Epiriot me Zemer e me Shpirt May 8, 09:58

  Me cfare provash e denuat Klementin Epiriot?Asnje prove nuk patet o shkerdhata.E denuat me shpifjet e qelbesirave maloke saliste.Edhe qenvegreke.Sepse njerez si Klement Labi ,jane mur i forte per greqizmin ne jug.Edhe qendrese eforte per qelbesirimin salisto maskaralokist.Si nuk u vjen turp kur salistet ngelen duke spiunuar shqiptaret lart e poshte.Ky eshte denim i turpshem ,kur dikush denohet pa asnje prove.Asnje prove te vetme nuk kane per Klement Epiriotin.
  Keto poshtersira e gjyqe farse , vetem ne Shqiperi behen nga akuzat e malokeve qe jane spiunat me te medhej historike e bythlepirasat me te medhej ne boten shqiptare.
  Fara me e poshter ,e bythlepirsave kudo qe jane.Se bashku me qent e greqise ne jug.Sic duke nje origjine kane te dyja palet :kaukazin.
  Me raportojne rregullisht facebokun pikerisht keta maloket antijugore(anti Arberore ,llesh frrok preshat),edhe keta qent e greqise qe flasin shqip te dyja palet e kjo eshte me e keqja.Spiunllikun e kane ne gjak te dyja palet.Nji ,ai atje ka sha mretin -tipik spiuna.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim