Gjykata dënon me burg ish-ministrin e Berishës

September 15, 2016 12:03

Gjykata dënon me burg ish-ministrin e Berishës

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 1 vit e 8 muaj burg ish ministrin e Punës dhe Çështjeve Sociale në qeverinë “Berisha”, Spiro Ksera.

Gjithashtu, gjykata ka vendosur që Kserës t’i hiqet e drejta për 5 vite pasi të kryej dënimin për ushtrimin e funksioneve publike.

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vite burg Artevis Menen, ndërsa dy ish-zyrtarë të tjetër janë dënuar me nga dy vite shërbim prove përkatësisht Elda Kozaj dhe Elisabeta Dodbibaj.

Prokuroria kërkoi tre vite burg për ish-ministrin, duke e gjetur atë fajtor në vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

 

September 15, 2016 12:03
Komento

5 Komente

 1. alphade September 15, 12:09

  Po sa ka si ky Ksera nen regjimin e bandes se Berishovi-
  cit ?!

  Reply to this comment
 2. pensionisti September 15, 14:42

  a u kthye ndone lek nga vjedhesit,apo ju sekuestro prona se
  kjo mode u vjeterua , vidhen miliona euro = shtepi, dyqane, biznese dhe pensionet u rriten shume………………………………………………1,6 perqindshume………………………………….340 lek

  Reply to this comment
 3. ridvani qe te vjedh edhe breket September 15, 15:57

  qenkeni keputur.po o or gjyqtare te reeformuar me lesh,populli don t’i kthehen milionat e vjedhura dhe sarajet qe ka ngriyur sa andej kendej.per 1 vit burg?mos,more aman,se tani i vute kapak.e cuat drejtesine ne vend.TURP I MADH!

  Reply to this comment
 4. Jevi September 15, 18:26

  Po qe se nuk behet konfiskimi parave ky denim eshte formal.Per 30 milion te vjedhura kushdo do ta bente aq burg.Masa e denimit eshte per veprimin e vjedhjes ,parat jane te popullit.Vetem sekuestrimi e zgjidh problemin.

  Reply to this comment
 5. LORA September 16, 09:31

  Ky eshte denimi qe jep gjin-gjoneria ??????
  Jazek,taksat e shqiptareve per rrogat e tyre.
  Ky nuk eshte denim,ky eshte ledhatim,,,,,,,tash spiro ksera ka te drejten te n’a nxjerre gjuhen neve qe aspirojme shtetin e se drejtes ne Shqiperi.
  Vetem KONFISKIMI I pasurive jo legale (te vjedhura ) eshte denimi me i merituar per sojin e kserave,,,qe kane 26 vjet se grabituri djersen dhe gjakun e shqiptareve.
  Per mua,ky eshte nje lajm shume i trishte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim