Gjykata e Apelit i jep Saimir Tahirit pasaportën

December 26, 2017 16:14

Gjykata e Apelit i jep Saimir Tahirit pasaportën

 

Apeli i Krimeve të Rënda ka shfuqizuar ditën e sotme masën ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri që i ndalonte daljen jashtë vendit.

Apeli urdhëroi që ish-ministrit t’i kthehej pasaporta.

Sipas avokatit mbrojtës, Maksim Haxhia, masa e dhënë ndaj klientit të tij nuk është një masë në përputhje me ligjin për faktin se hetimet janë duke u zhvilluar dhe se klienti i tij nuk përbën rrezik as për prishjen e provave dhe as për largimin jashtë Shqipërisë.

“Gjykata vendosi shfuqizimin e dy vendimeve të datës 9 dhe 13  ku ishte vendosur ndalimi i Tahirit për të dalë jashtë shtetit dhe sekuestrimi i pasaportës dhe kartës së identitetit.

Nuk e kemi parë vendimin e arsyetuar. Prokuroria ishte po në të njëjtat pozita, kërkonte vazhdimin e masës. Ne paraqitëm argumenta të reja që s’ka më nevojë të zbatimit të kësaj mase”, tha Maks Haxhia.

Madje sipas avokatit vetë Saimir Tahiri është vetë personi më i interesuar për t’i shkuar deri në fund këtij hetimi.

Bllokimi i pasaportës nga Krimet e Rënda  u bë më 12 dhjetor.

Kjo erdhi, sipas prokurorisë, pas provave të reja të siguruara nga hetimet e dosjes “Habilaj”.

December 26, 2017 16:14
Komento

13 Komente

 1. intelektuali December 26, 16:44

  SAJME QORRI ESHTE TURPI DHE REZILI I SHQYPNISE QE KERKON TE ANTARSOHET NE BE.

  njashtu:

  Sic eshte edhe Like Floriri qe i shpetoi Drejtesise me finte komunistesh,

  njashtu:

  Sic eshte edhe Fullan Kusari qe i shpetoi Drejtesise nga mareveshja midis Saliut, Edvinit dhe Likes,

  njashtu:

  Sic kane shpetuar te gjithe mafiozet e Enverit qe la pas Partia e Punes per ta mbajtur Vatanin si nje CAMORRA siciliane apo si nje fis prej Afrike ZULU.

  Reply to this comment
 2. Goni December 26, 17:18

  Edhe sikur vete Sali Berisha te gjykonte Saje Kanabisin perballe Maxim Haxhisë do te humbiste.

  Reply to this comment
  • intelektuali December 26, 19:31

   Po mo dallakuk ashtu eshte:

   SIC SHPETOI FULLAN KUSARIN ME FINTE KOMUNISTE, ASHTU DO TE SHPETOJE EDHE SAJE QORRIN E EDVINIT NGA DREJTESIA

   sepse:

   Pas ketij spiuni te Sigurimit te Shtetit qe po ky Sigurim Famekeq e beri Kryeprokuror te Rezilit ne 1992 qendron:

   MAFIA ENVERISTE ME PUSHTET E DROGES DHE HASHASHIT.

   Po pse me avokate te Mafies se Droges dhe Hashashit qe kane qene spiune te sigurimit te Enverit do te hyje Shqypnia ne BE?

   Reply to this comment
  • Edi December 27, 09:14

   Goni, qenke kokrra e hajvanit. Sajen nuk e kane gjykuar akoma. Dhenia e pasaportes behet se dosja e tij eshte kopsitur dhe nuk ka me rrezik qe ai te largohet e te fshije prova jashte shtetirt. O zot, kaq budallenj te jeni ju militantet xhanem?

   Reply to this comment
   • intelektuali December 27, 09:47

    KUSH ESHTE KOKRRA E HAJVANIT?

    sepse:

    Sajme Qorri po e kopsit dosjen e tij te droges njashtu sic e kopsiti edhe Sali Berisha dosjen e Gerdecit, te 21 janarit, te Rruges se Kombit, te Remzi Hoxhes dhe Kosta Trebickes e shume dosje te tjera me finte te mesuara nga Partia e Punes dhe nga Sigurimi i Shtetit ku ka punuar edhe sigurimsi Maks Haxhia qe spiuni tjeter, Azem Hajdari e beri Kryeprokuror.

    por:

    Si kopsiti avokati famoz Maks Haxhia edhe dosjen e Fullan Kusarit ne mareveshje treshe midis Saliut, Edvinit dhe Likes qe kishte kospitur me Fullhaneshen e hajdutit Fullani dosjen e tij me video, kur e pa gjithe Bota si kollofiste ryshfetin pushtetar me zedhe dhe figure, apo e ke harruar videon e Dritan Priftit ndjese paste qe Edvini e perdori si leter higjenike me pas?

    KU DHE KUSH ESHTE MILITANITI KETU?

    Reply to this comment
 3. ETHEM December 26, 18:17

  VENDIMI DREJT.TAHIRI ESHTE I PAFAJSHEM PER ATO AKUZA.NUK MUND TE ARRESTOHET KUSH SE KRIMINELI PERMEND EMRIN E MINISTRIT KUSHDO QOFT AI.
  EDHE BISEZMENI SOTA MBAHET KOT NE BURG..PER SHKAK TE TAHIRIT.KUR ATE E BIRE I DEKLAROJNE PARAT E TYRE ATHERE TAHIRI DO THOT SE”PARAT JANE TE MIAT..”??
  KJO TREGON SE PREKURORET TROPIJAN KAN NGEC KEQ DHE E KANE VESHTIRE TE TERHIQEN NGA VENDIMI I MARREZISE ME URDHER TE SALIUT.
  K/PREKURORJA MARKU DUHET TA KTHEJ VENDIMIN PER GJYKIM ME PREKUROR TE TJERE.SE NUK ESHTE KY PESHKU I MADH QE KERKON LU-JA..POR SB..LB.. IM..F.MEDIU E KO.KJO DO ISHTE KTHESA E DUHUR E DREJTESISE SE RE..!

  Reply to this comment
 4. Kris 1 December 26, 18:43

  Deri sa te perfundojne hetimet le te shkoje me pushime.Qeveria e paguan.

  Reply to this comment
 5. Adih December 26, 19:45

  Mos u gezoni para vaftit .Me keqeardhje per ju ,e kane ne dore Italianet ,se te ishte ,per drejtesine e PPSH se socme ,ju do ishit ………….. …………????!!

  Sic e dini edhe ju ,jane kapur shume skllever koriere te bandave mafjoze nga perendimoret ,ku nuk do jete e lehte , jane me firma e me ze e figure, te protokolluara (per shume e shume raste) ,prandaj po e parapregatisin me kujdes vettingun perendimoret .Mos harroni shprehjen popullore . Eshte mire , ai qe qesh i fundit..

  Reply to this comment
 6. Arber I December 26, 19:57

  Urojme qe Sajmir Tahiri te filloje vitin e ri 2018 ne karriken e tij te deputetit ne Kuvendin e Shqiperise!

  Reply to this comment
 7. Arber December 26, 20:05

  Urime per ish-ministrin me te suksesshem te qeverise Rama 1, qente le te lehin, karvani shkon perpara!

  Reply to this comment
  • Arbeni December 27, 09:16

   E ke fjalen per ate qe Rama e quajti “Dru i shtrember’? Duro o Arber se shpejt a vone do shohim kush jane qente dhe kush eshte bucja Tahiri…

   Reply to this comment
 8. fteri December 27, 08:36

  Urojme qe Sajmir Tahiri te filloje vitin e ri 2018 ne karriken e tij te deputetit ne Kuvendin e Shqiperise!

  Reply to this comment
 9. intelektuali December 27, 09:48

  KUSH ESHTE KOKRRA E HAJVANIT?

  sepse:

  Sajme Qorri po e kopsit dosjen e tij te droges njashtu sic e kopsiti edhe Sali Berisha dosjen e Gerdecit, te 21 janarit, te Rruges se Kombit, te Remzi Hoxhes dhe Kosta Trebickes e shume dosje te tjera me finte te mesuara nga Partia e Punes dhe nga Sigurimi i Shtetit ku ka punuar edhe sigurimsi Maks Haxhia qe spiuni tjeter, Azem Hajdari e beri Kryeprokuror.

  por:

  Si kopsiti avokati famoz Maks Haxhia edhe dosjen e Fullan Kusarit ne mareveshje treshe midis Saliut, Edvinit dhe Likes qe kishte kospitur me Fullhaneshen e hajdutit Fullani dosjen e tij me video, kur e pa gjithe Bota si kollofiste ryshfetin pushtetar me ze dhe figure, apo e ke harruar videon e Dritan Priftit ndjese paste qe Edvini e perdori si leter higjenike me pas?

  KU DHE KUSH ESHTE MILITANITI KETU?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*