Gjykata e Apelit lë në burg Ben Çamin për trafik ndërkombëtar të drogës

March 17, 2016 14:19

Gjykata e Apelit lë në burg Ben Çamin për trafik ndërkombëtar të drogës

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Lutfi Shabanin, i njohur ndryshe si Ben Çami. Ai është nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, së bashku me Eldi Zahirin dhe Janaq Kacelin, pasi dyshohet të jetë përfshirë në trafik ndërkombëtar droge.

Lutfi Shabani iu drejtua Gjykatës së Apelit për të kërkuar ndryshim të masës së sigurisë, “arrest me burg” që u vendos nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Ngarkesa e drogës, që dyshohet se kishte si destinacion Turqinë, u bllokua në një kamion në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Prokuroria dyshon se Ben Cami, një personazh i njohur më herët në botën e narkotrafikut, është pjese e një grupi të njohur që trafikon drogë. /H.M/ Dita

March 17, 2016 14:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*