Gjykata e Lartë: Pesë gjyqtarëve u mbaron mandati

June 29, 2017 10:25

Gjykata e Lartë: Pesë gjyqtarëve u mbaron mandati

 

Gjykata e Lartë shpalli mbarimin e mandatit për 5 gjyqtarë të saj. Vendimi u dha në mbledhjen e trupës së gjyqtarëve të drejtuar nga kryetari i gjykatës së Lartë.

Trupa e gjyqtarëve, pasi diskutoi situatën ligjore që ka të bëjë me mandatin e këtyre gjyqtarëve dhe pas konstatimit të përmbushjes së mandatit 9 vjeçar në këtë gjykatë, vendosi deklarimin e përfundimit të mandatit të gjyqtarëve:

-Aleksandër Muskaj

-Evelina Qirjako

-Guxim Zenelaj

-Arjana Fullani

-Andi Çeliku

Gjykata e Lartë, sipas nenit 1 të ligjit Nr. 8588, datë 15.3.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqipërisë” (ndryshuar me ligjin nr. 151/2013 dhe me ligjin nr. 177/2014), duhet të ketë në përbërje të saj 19 gjyqtarë.

Aktualisht, prej kohësh kjo gjykatë funksionon me një përbërje prej 14 gjyqtarësh, 7 prej të cilëve u ka mbaruar aktualisht mandati.

June 29, 2017 10:25
Komento

6 Komente

 1. Laura June 29, 15:19

  Perjashto znj. Qirjako keta te tjeret jane monstra te PD-se. Sander Muskaj u fsheh gjate trazirave te 97 ne Afriken e Jugut bashke me bashkeshorten per te gjitha paudhesite qe kishte bere gjate pushtetit kriminal Berishian 1992-1997. Guximin e kemi prej Trapoje, militant te thekur te Partise dhe parase. Nusen e ish-guvernatorit Full(h)ani e njihni te gjithe qe shpetoi Like Floririn nga prangat. Andin e Celikte e njeh tere Tirana qe po smori pjesen nuk shkon ne seance. Une them qe Gjykata e Larte do clirohet nga keto shushunja.

  Reply to this comment
 2. XXXL June 29, 16:38

  Vazhdon ne detyra te super te larta familja grabitqare Full-hajni.

  Reply to this comment
 3. XXXL June 29, 16:38

  Vazhdon ne detyra super te larta familja grabitqare Full-hajni.

  Reply to this comment
 4. mateo June 29, 19:04

  Gjykata e Larte qofte e mallkuar per jete per vendimin kriminal unifikues qe mori kunder pensioneve te ushtarakeve.
  Ju befshin ilace rrogat qe keni marre pas ketij vendimi!

  Reply to this comment
 5. Arben June 29, 21:33

  LITARI LITARI.

  Reply to this comment
 6. Fullani hajdut June 30, 02:49

  Zhdukini qelbesirat e hajdutet e pangopur Fullani

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*