Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Ndreut e Ndokës: S’ka vepër penale

June 10, 2015 09:05

Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Ndreut e Ndokës: S’ka vepër penale

Gjykata e Lartë pushon çështjen për deputetët socialistë Pjerin Ndreu dhe Arben dhe Arben Ndoka të cilët u akuzuan se goditën në korridorin e parlamentit deputetin demokrat, Gent Strazimiri.

Sipas vendimit të gjykatës, në këtë rast nuk kemi të bëjmë me një vepër penale.

Pas vendimit, deputeti socialist Pjerin Ndreu shprehu falje për gjaknxehtësinë, por nënvizoi se ngjarja e ndodhur më 10 korrik të 2014 nuk përbënte shkak ligjor për të ndërtur një fabul e për ta sjellë në gjykatë.

Gjithashtu, Pjerin Ndreu hodhi akuza se në drejtim të tij përpiqen ta sulmojnë duke e akuzuar si të lidhur me krimin, por ai deklaroi se nuk ka dhe nuk do të ketë kurrë lidhje të tillë

June 10, 2015 09:05
Komento

12 Komente

 1. SHKELQIM June 10, 09:11

  AH STRAZIMIR SA I ZGJUAR JE TY TE RRAHIN PARTIA ANKOHET

  Reply to this comment
 2. Kris June 10, 09:43

  Ku i ka gjetur Berisha keta perverse qe i beri deputete?!Shume gjera nuk bejne sense ne jete por qe Paloka,Ristani.Halimi,Strazimiri,Pamelat, Palmat etj. etj. te jene deputete te PD eshte per ta futur ne cmimin “Guiness”! Mos harroni Lulushen!

  Reply to this comment
 3. studjuesi June 10, 10:00

  Kujdes per ata qe votoni per deputete duhet te jene te edukuar dhe jo te dhunshem , pa filluar gjyqi dihej se keshtu do te perfundonte , po te ishte saliu kryeminister dy deputetet do te denoheshin dhe do te largoheshin nga parlamenti .rasti e solli se ne pushtet eshte partia qe ka nxjerre keta deputete dhe gjykata mori kete vendim .C’thone juristet e PD se per vendimin sidomos kryetari i grupit paloka, ai e njeh mire sistemin tone te drejtesise dhe nga ai presin te shpetojne shqiptaret te rregullohet ky sistem i kalbur.

  Reply to this comment
 4. Albi June 10, 11:54

  Po moralisht a jane fajtore ???.
  Gjykata e Larte ME SHUME JEP PAFAJESI SE FAJESI , nuk kishte se si te nxirrte dy te fundit te fajshem .KJO ESHTE GJYKATA E LARTE E REPUBLIKES SE SHQIPERISE . Politika duhet te heshte sepse kjo gjykate eshte produkt politik .
  Ata qe duhet te flasin jemi ne njerzit e thjeshte qe shohim se kur deputetet meren vesh me grushta po ne si duhet te meremi vesh ?Me arte marciale pa dhune .

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F June 10, 19:30

   Jo nuk jane fajtor as moralsiht. Sepse sipas kesaj logjike duhet qe ne ato parlamente, vendet e te cilave jane ku dhe ku me lart se Shqiperia jo vetem si shtete, kulture demokratike por dhe kulture njerzore, deputet e te cileve jo vetem ne raste te veçanta jane bere pjese e lajmeve te botes per perplasjet e tyre edhe fizike , duhet te ksihin perfunduar ose ne burgje ose do ishin perjashtuar. Kjo nuk do te thote se mund te justifikohet dhuna. Dhe dhuna verbale shpesh ka pjellur dhunen fizike,. Tek e fundit ky eshte parlamenti shumepartiak. Çdo sjellje eshte pjese e privatsise se individit dhe ndjesa publike per sjellje qe bien ndesh me moralin eshte reciproke, si per ate qe shkakton dhune verbale dhe per ate qe shkakton dhune fizike.

   Reply to this comment
 5. Reka June 10, 16:02

  I vetmi deputet ne Bote qe eshte rrahur me rripat e pantallonave ne banjon e Parlamentit/ Kemi degjuar grushta, shpulla deri edhe arme por asnjehere te rrihet deputti me rryp pantallonash. Thojne se ketij i u mesua bytha per rrip dhe sa here i hante bitha dilte ne foltore, shante e menjehere shkonte ne banjo e priste te vinin t ia hiqnin nje rrip.

  Pu, pu, pu, deputet qe kane dy vjet qe e rrahin me rrip

  Reply to this comment
 6. neo June 10, 17:21

  Kjo video eshte nje falistet … realiteti eshte keshtu , Pjer Ndreu pa nje grerez qe po fluturonte tek koka e Strazimirit dhe u perpoqe te vrsite … ai nuk ja arriti dote keshtuqe ja ngopi dhe Arbeni nga pas … ishte thjesht per nje grerez … ishte thjesht sqarim … ne kuptimin e mire te fjales …

  Reply to this comment
 7. neo June 10, 17:24

  ata thjesht donin te vrisin nje grerez qe rrinte tek koka e strazos … sa popull budallenj … jopo ta hante strazimirin grereza dhe te perfundonte ne spital i shkreti me kok te enjtur … ky popull eshte i prapambetur …

  Reply to this comment
 8. Mali June 10, 17:31

  Jo pa qellim u dha dje vendimi per deputetin Balla qe u denua per shpifje,sepse sot do te dilnin te pafajshem keta te dy.Ne rast se keta denoheshin rezikonin mandatin.Keto jane thjesht pelivanlleqe te gjykates per te mos e prishur me asnje pale.

  Reply to this comment
 9. skifteri June 10, 17:31

  shume mire e dha vendimin dhykata e larte ,sa me shume ta rrahesh Strazimirin aqe me I nderuar je,me shume do ti respektoje deputetet .

  Reply to this comment
 10. riti June 10, 17:50

  kur nuk u ndeshkuan fajtoret e vrasjeve ne gerdec ,kur nuk u ndeshkuan vrasesit e 21 janarit , ky ishte vendimi me i drejte, i befte mire gencit ;duhet patjeter ,goja llap ,e shpina vap, t

  Reply to this comment
 11. Arben June 10, 19:55

  PERPARA RILINDJA,

  PROVOJENI EDHE NJE HERE TE GODISNI DEPUTETET E PD ME PISTOLETA, SEPSE GJYKATA E LARTE NUK SHIKON GJE.

  HA HA HA HA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*