Gjykata lë në “arrest shtëpie” Bardh Spahinë

June 22, 2019 13:43

Gjykata lë në “arrest shtëpie” Bardh Spahinë

Pa pranine e mediave dhe ne nje situate te tensionuar eshte zhvilluar kete mesdite seanca gjyqesore per caktimin e mases se sigurise per ish-deputetin e PD-se, Bardh Spahia.

Gjykata ka caktuar sot masen e sigurise “arerst shtepie’ per ish-deputetin e PD-se.

Nderkohe qe jashte ambientet e gjykates jane te ‘blinduara” nga forca te shumta policie, por edhe nga shume mbeshtetes qe therrasin per lirimin e tij.

Ne seance Spahia e ka quajtur arrestim politik ndalimin qe iu be, nderkohe qe ka kerkuar nga gjykata te shihen e te vleresohen faktet dhe te vertetat.

“Arrestimi im, prapaskene politike”- mesohet te kete thene ish-deputeti.

Nderkohe ne mbeshtetje te Spahise, ne Shkoder kane shkuar perfaqesues te PD dhe osh deputete. Ervin Salianji e ka quajtur marrezi arrestimin e Spahise, duke thene se kjo eshte strategji e tij per te provokuar opoziten.

Para gjykates ka forca te shumta policie qe kane bere rrethimin e zones.

Ai ka qendruar me shume se 48 ore ne izolim, nderkohe qe u ndalua live nga policia teksa shkonte ne studion e TCh per te qene pjese e nje debati televizv.

Nje nate me pare qytetarë nga Shkodra kanë protestuar para Policisë së Tiranës aty ku mbahet ish-deputeti Spahia, i arrestuar pas ngjarjeve në KZAZ në Shkodër.

Protestuesit kërkuan lirimin e Spahisë dhe personave të tjerë të arrestuar dhe paralajmëruan protesta të përditshme.

l.h/ dita

June 22, 2019 13:43
Komento

10 Komente

 1. Osmanilu Iskanderbeg June 22, 13:47

  Pellazget me tru te tredhur bien pre e cdo SKENARI.

  Reply to this comment
 2. populli shqiptar June 22, 14:07

  Ky esht me u var ne mes te shkodres dhe jo te lirohet

  Reply to this comment
 3. Memedheu June 22, 14:50

  Kjo gazete eshte gazeta e hasmit

  Reply to this comment
 4. era! June 22, 18:20

  O DFITA —-KESHTU SIC E KE NISUR——–MOS TE ZENTE DITA. E NESERME TE FALA ASAJ SPERMES PLAKE ARTISSIMA……………..

  Reply to this comment
 5. ja vetingu i rames June 22, 18:39

  e liruan dmth ….
  gjithe ai aksion arrestimi live…. per cfare…
  me pas do e demshperbleni sigurisht

  shume shtrenjte po i shitet vetingu shqiperise

  Reply to this comment
 6. Shkodran antar i PD prej fillimit June 22, 22:00

  I marshit te ligat gazetes Dita eshte totalisht e pavarur por kujt nuk i pelqen cfar shkruajne anonimatet ja mvesh kesaj gazete.E ate birbon ,djalin e babes le ta gjykoje drejtesia e vertete!Lugji mbi te gjitha parimu baze i demokracise!!!

  Reply to this comment
  • Mondi June 23, 01:09

   Dhe kur e this nje shpellar si ty I pavarur me PD mere me mend sa poshte ka rene kjo fletore zhgarravinash.

   Reply to this comment
 7. Plaku Xhuxhumaku June 23, 15:06

  E mbajten 2 dite vetem per ta qire ne bythe.
  Tani je lire Bardh Spahija por bythen ta hapen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*