Gjykata e Vlorës nxjerr të pafajshëm ish-shefin e Urbanistikës, Odhise Zoto

December 20, 2014 11:22

Gjykata e Vlorës nxjerr të pafajshëm ish-shefin e Urbanistikës, Odhise Zoto

Gjykata e Vlorës ka shpallur të pafajshëm, ish-shefin e urbanistikës në bashkinë e Vlorës Odhise Zoto, që njihet si njeriu që “miratoi” planin për ndërtimin e kompleksit “Jon” mbi ujin e detit. Vendimi i dhënë dy ditë më parë, e deklaron Zoton të pafajshëm për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës”.

Odhise Zoto është njëri nga dëshmitarët në procesin “Gjika” të zhvilluar në Tiranë, ku ka dëshmuar kundër kryebashkiakut, megjithëse ky i fundit fitoi pafajsinë. Në pretencën e saj, prokuroria e Vlorës kërkoi dënimin me 2 vite burg të Zotos.

December 20, 2014 11:22
Komento

1 Koment

  1. atdhetari December 20, 23:26

    asgje e bukur sdote ekzistoje ne jug pospati lidhje me edin dhe kocon por zoti pas pak kohesh mirkuptimi te te keqs dergon percarjen me rikthimin e tyre ne gjendjen filestare ose me poshte durim dhe jet gjatesi te shohim qe nga duelli i dy uqerve te dy ngordhi ne pak kohe

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim