Gjykata i sekuestron 50 mijë euro bashkëshortit të gjyqtares

July 27, 2016 16:02

Gjykata i sekuestron 50 mijë euro bashkëshortit të gjyqtares

Gjykata e Lartë ka vendosur sekuestro preventive mbi llogaritë bankare të shtetasit Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea, e akuzuar se ka marrë ryshfet 50 mijë euro për një vendim gjyqësor.

Bëhet fjalë për një shumë prej 50 mijë eurosh në emër të bashkëshortit të gjyqtares, ndaj të cilit është lëshuar urdhër-arresti.

“Nga hetimi i Prokurorise jane krijuar dyshime te arsyeshme se gjyqtarja Andrea ka marre, nepermjet bashkeshortit te saj, shumën prej 50 mije euro, nga disa persona, te cilet ishin pale ne nje proces gjyqesor civil ne Gjykaten e Larte.

Prokuroria e Pergjithshme kerkoi nga Gjykata e Larte vendosjen e sekuestros preventive mbi disa llogari bankare te Odhise Andreas ne vlere totale 50 mije euro (shume e njejte me ate qe dyshohet se eshte marre ne forme korruptive).

Llogarite bankare te bllokuara gjenden ne dy banka te nivelit te dyte. Kerkesa e Prokurorise se Pergjithshme u pranua nga ana e Gjykates se Larte mesditen e sotme”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Ndaj Odhise Andreas u lëshua urdhër-arresti më 16 korrik, pasi dyshimeve të arsyeshme se bashkëshorti i gjyqtares i kishte marrë 50 mijë euro më 11 korrik një shtetasi nga Saranda, i cili ishte në një proces gjyqësor në Gjykatën e Lartë për një sipërfaqe toke prej 40 hektarësh, vendimi për të cilën u mor në favor të tij më 12 korrik të këtij viti.

July 27, 2016 16:02
Komento

9 Komente

 1. Tarrasi . July 27, 16:13

  KY ESHTE PRESIONI QE BERISHA DHE NJERZIT E TIJ I BEJNE METES THE LSI-se

  KJO KAPJE E KESAJ GJYKATESE SUPER TE KORRUPTUAR NE KETE MOMENT KYZ NUK ESHTE ASPAK E RASTESISHME.

  BERISHA PO LUAN CDO LLOJ GURI PER TE RUAJTUR VETEN DHE FEMIJET E TIJ NGA BURGU I PASHMANGSHEM.

  “I MBYTYRI TE MBYT” ESHTE MESAZHI QE AI PO I DEGON METES.

  NUK NDERTOHET SHTETI ME NJEREZ TE KORRUPTUAR SI META.

  Reply to this comment
 2. Der Spiegel July 27, 17:28

  GJYKATESE MASHTRUESE.

  KJO ESHTE SUDJA E LSI ise.

  KJO ESHTE IMORAIJA E DREJTESIs

  KJO ESHTE TURPI I KOMBIT.

  JO FYTYRE FELIQESIRE.

  URREJTJE PER KETE MONSTER

  QE KA BERE PADREJTESINNE

  UREJTJE PER ATA QE E PERKEDHELIN

  DHE DUAN TE ZBUTIN EGERSINE E

  KREMINELES SE GJUKATE.

  TE ZHDUKE FARA E SOJ I KESAJ MONSTRE

  ME TE URRYER..

  Reply to this comment
 3. Qarri i zigurit July 27, 17:37

  Cudi kjo gjithevajo sex me kete kokelopen. Duket si i ati

  Reply to this comment
 4. Ca thu............. July 27, 18:28

  Histori e gjate, kete gjukatesen e ka pasur dashnore Xha Brahua qe kur ki ishte prokuror ne Durres.

  Por xha Braho e Pregatiti e provoj dhe e sprovoj dhe ja vleresoj meritat.

  Burrin ja punsoj atu pas vetes qe ti punsonte gruan.

  Kjo e mori provimin e xha Brahos shkelqyshem,

  dhe me mesimet e Partise LSI vidh e bej korrupsion e Kerrdi njesoj si Like Muti.

  Kur punen e fiton me Bythe, si kjo e nderuara

  del nje mut i qelbur sa ta haje ai qe e vuri.

  Drejtesia eshte Qelbur njelloj si bitha e Gjuqtares MA

  Reply to this comment
 5. MK July 27, 18:30

  Bravo Xha Braho na nderove drejtesine.

  Reply to this comment
 6. nena e zeqos July 27, 19:44

  Me kaq sekuestro, i hoqi nje qime nga b,,,,a.

  Reply to this comment
 7. Arben July 27, 20:14

  LITARI LITARI,

  POR, POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK, JA VAR VETES, MJAFTON QE UDHEHEQJA TE JETE MIRE.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 8. Ai qe ta mbushi July 27, 20:47

  Hajdutet hedhin Valle Ne mes te Tiranes.

  Reply to this comment
 9. Tekila July 27, 21:27

  Oh sa vone u kujtuan,

  Kjo e ka shfrytezuar profesionin e hajdutit
  qe diten e pare te punes
  kurse ju i shkulet nje qime te sumes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim