Gjykata i thotë “PO” Izet Haxhisë, do rihapet dosja “Hajdari”

June 21, 2018 15:30

Gjykata i thotë “PO” Izet Haxhisë, do rihapet dosja “Hajdari”

Dosja për vrasjen e ish-deputetit Azem hajdari do të rihapet.

Izet Haxhia, ish truproja i Sali Berishës ka kërkuar sot para Gjykatës së Tiranës rihapjen e dosjes për vrasjes e Azem Hajdarit.

Gjykata ka pranuar kërkesën e Haxhisë.

Haxhia është dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Hajdarit por nuk e ka pranuar asnjëherë këtë akuzë duke pohuar se është dënuar padrejtësisht dhe ka kërkuar rihapje të dosjes.

o.j/dita

June 21, 2018 15:30
Komento

7 Komente

 1. X shqiptarin qe nuk harron June 21, 15:55

  Hajt me hajer qofte!

  Reply to this comment
 2. Bureto June 21, 16:03

  Me këmbë të mbarë! Rëndësi ka të dalë e vërteta në shesh.

  Reply to this comment
 3. Bureto June 21, 16:05

  Me këmbë të mbarë! Rëndësi ka të dalë e vërtets në shesh.

  Reply to this comment
 4. Bureto June 21, 16:06

  Me këmbë të mbarë! Rëndësi ka të dalë e vërteta në shesh.

  Reply to this comment
 5. Adih June 21, 16:50

  Jam kurioz ,mbas mbarimit te ketij gjugji ,cfare do beje gjykatesja e plepave gruaja e Hajdarit ,po ashtu dhe e bija ,qe per fat te keq ,per interesa te mbrapshta kondra shqipetareve ,na perfaqeson ne ne parlament .Dua tju kujtoj ketyre ,se Saliu me ze dhe figure ,ku e pame dhe e degjuam te gjithe ne populli Shqiptar ,Saliu eshte shprehur : :Azem Hajdari ka qene spiun i sigurimit famekeq i diktatures me te rrepte ne bote , dhe eshte i derguari i Ramiz Alise .Kerkoini te drejtat ,kunder Saliut dhe mos ju lepini per interesa te felliqura te momentit .

  Reply to this comment
 6. Arben June 21, 23:10

  Fatmira e shiti gjakun e azemit per post gjyqetare.

  Mendoi se mendonte per femijet, por Tani te beje

  Nje rezyme.

  Reply to this comment
 7. MH June 22, 00:41

  Se mos Hajdari ishte njeri me karakter te shendosht njerezort.Feminin e kishte me aktivitet ne vjedhje pulash.kete e din e gjithe Tropoja.Shendeti i tije ishte nen keshillat e mjekut te Psiqiatrit,vashdonte kuren,terapin deri sa dha fryme.Nji hale ishte dhe nji hale do te trashegoje.Me vjen keq per familjen e Arben Brozit.Ku e Ama Lija i shkonte bisht mbrapa kriminelit Berisha sikur ky jep vlersimet per djalin e Nanes Lije.Familje vertet e ndrume qe lindi dhe i rriti me mund e djerse te ballit.I vellai i Benit nji femije aspak intiligjent qe nuk diti asnjihere te analizonte ngjarjen dhe favoret qe i rrufiste pa merite.Dhe kesaj do ti dalin kallaji.Po c’e do.Teper vone.Por do te ngushllohemi me urtin e popullit:”Ma mire vone se kurr”!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim