Gjykata jep 8 vjet burg për kryekomunarin e Bërzhitës. U shpall fajtor për korrupsion

July 21, 2015 12:59

Gjykata jep 8 vjet burg për kryekomunarin e Bërzhitës. U shpall fajtor për korrupsion

Gjykata për Krimet e Rënda  ka dënuar sot me 8 vjet burg Genci Dritën, kreun e Komunës së Bërzhitës, me akuzën e korrupsionit. Duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar ai do të bëjë 5 vjet e katër muaj burg.

Në seancën e sotme, Drita ka kërkuar pafajësi, por gjykata pasi ka dëgjuar akuzën dhe mbrojtjen ka vendosur ta dënojë atë me burg.

Bashkë me të u dënua edhe përgjegjësi i zyrës së tatim taksave në komunës, Armando Burri, i cili sipas gjykatës do të vuajë 3 vjet heqje lirie, duke përfituar gjithashtu nga gjykimi i shkurtuar.

 

July 21, 2015 12:59
Komento

6 Komente

 1. Pjeter Mustakuqi July 21, 13:21

  Nje nga nje, deri sa te beni mbledhjet e SHQUP ne burg, pa shpenzime.
  Aty do zgjidhni edhe Kryetarin e ri…

  Reply to this comment
 2. emigrandi July 21, 14:54

  Futi ne bythe ata gishta more hajdut

  Reply to this comment
 3. perkthyesi July 21, 17:09

  Interesant! Vetem ketu te ne vijne ne pushtet njerez krejtesisht injorante, analfabete dhe horra! A do mesohemi ndonjehere te behemi njerez, ku te na komandoje logjika dhe jo pasioni i verber per persona te tille primitive, qe fatkeqesisht i kemi mbajtur me page dhe me perfitime qe rrjedhin nga posti qe kane mbajtur?

  Reply to this comment
 4. grazi July 21, 17:35

  hajt me krahe te lehta, e bythe te forta………..kujdes sapunin kryetar.

  Reply to this comment
 5. V.DUKA July 21, 17:40

  Nuk e besoj, me siguri do te jete humor gazetaresk; “te denohet nje kryekomunare nga gjykata, e pamundur!!!!!!”
  Ka nje mundesi te vogel vetem po ka dal nga “rradhet” e nishanit.

  Me respekt per lexuesit, V.Duka.

  Reply to this comment
 6. Dardhari July 21, 18:04

  Tani dy gishtat do te behen bashke qe te te rehatohet bytha

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*