Gjykata jep vendimin për 23 të arrestuarit e “Rrugës së Kombit”

April 4, 2018 14:41

Gjykata jep vendimin për 23 të arrestuarit e “Rrugës së Kombit”

 

Gjykata e Tiranës ka vlerësuar si të ligjshëm arrestimin e 23 protestuesve pas ngjarjeve të dhunshme në Kukës.

Për 11 prej tyre është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg”, njëri prej të cilëve vetëm 20 orë, dy prej tyre u është dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpie”, ndërsa 10 prej tyre u është dhënë masa e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Për të arrestuarit, Ahmet Tobli, Lulëzim Popa, Saimir Trota, Lefter Rexhmati, Adem Duraku,  Armand Ademi, Ardit Alidini, Zenel Matmuja, Fatos Harulla dhe Rasim Koloshi gjykata ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje.”

1-Ahmet Tobli detyrim paraqitje

2-Lulëzim Popa detyrim paraqitje

3-Sajmir Trota detyrim paraqitje

4-Lefter Rexhmati detyrim paraqitje

5-Adem Duraku detyrim paraqitje

6-Armand Ademi detyrim paraqitje

7-Ardit Alidini detyrim paraqitje

8-Zenel Matmuja detyrim paraqitje

9-Fatos Harulla detyrim paraqitje

10-Rasim Koloshi detyrim paraqitje

11-Shaban Selmanaj arrest shtëpie

12-Shemsi Trota arrest shtëpie

13-Shpëtim Toda arrest në burg me afat 20 ditë

14-Xhevahir Hereni arrest në burg

15-Elton Cengu arrest në burg

16-Florin Onuzi arrest në burg

17-Rasim Onuzi, arrest në burg

18-Xhevahir Gashi arrest në burg

19-Ervis Ruçi arrest në burg

20-Rasim Onuzi arrest në burg

21-Vasil Laçi arrest në burg

22-Abdi Haziri arrest në burg

23-Edmond Matmuja arrest në burg

l.h/dita

April 4, 2018 14:41
Komento

13 Komente

 1. Paul Tedeschini April 4, 14:43

  Taksa per RRUGEN E KOMBIT asht kundra krejte SHQIPTARVE VERIORE, veriu i Shqipnise dhe Kosoves.

  “Taksa në ‘Rrugën e Kombit” e porositur nga Vuçiçi dhe Serbia për interes të Serbisë”

  http://www.botasot.info/politika-lajme/865116/taksa-ne-rrugen-e-kombit-e-porositur-nga-vucici-dhe-serbia-per-interes-te-serbise/

  Reply to this comment
  • Xxx April 4, 16:33

   Po kur te vihet ne rruget e jugut ca do thoni ore te pagdhendur? Nuk ju vjen turp qe kerkoni ti percani shqiptaret ne veri e jug? Politiken e serbit beni apo te grekut?

   Reply to this comment
  • Spartaku April 4, 22:27

   Pak jane denuar,Ata qe u arrestuan,duhej te denoheshin me burg se vun dhe shkatrruan me doren e tyre sportelet e pageses ne rrugen e kombit.Ai qe kercenoi Arta Markun te arrestohet,dhe te denohet me burg per kercenim.Nuk ka frike nga keta malok muti,injorant qe nuk jane shkeputur nga kafshet akoma.

   Reply to this comment
 2. ??? April 4, 16:09

  Shikoni cfare fytyrash dhe si jane veshur barbaret!

  Reply to this comment
  • kuksiani April 4, 17:27

   Ndersa fytyra jote dihet se si eshte, nickname qe perdor eshte epiteti me i mire!
   Meqenese nuk te pelqen se si jane veshur kjo per faktin se nuk kane, atehere si mund t´u kerkosh takse atyre

   Reply to this comment
   • Mark Shtjefni April 4, 18:36

    Koken ne morsete barbareve dhe parate ti zhdemtojne deri ne nje. Pastaj te qajne te breket e Salushe Qoftelargut se mbase i kompeson nga parate e vjedhura te kesaj rruge

    Reply to this comment
   • ??? April 4, 20:42

    Kur nuk kane, me cfare i kane blere makinat o Kuksian? Perdor logjiken perpara se te komentosh se te varferit nuk kane makina dhe pa makine nuk ben sens te protestosh! Prandaj ata aty jane barbare se jane bere mish per top nga kelyshi i Ruseve, Luli.

    Reply to this comment
 3. XXXL April 4, 16:35

  Burg dhe te paguajne demin qe kane shkaktuar, po ashtu edhe nxitesit qe jane te strehuar ne SHQUP dhe tek Lesh e Lija duhet te dalin para ligjit, te merren zvare dhe te dergohen ne gjykate.

  Reply to this comment
  • kuksiani April 4, 17:29

   Kur te te zere ty e keqja, a do te doje te te trajtojne po ashtu? Thirrini trurit njeriu nuk ngre kryje nga e mira, por kur e ze e keqja!

   Reply to this comment
 4. Arben April 4, 17:23

  nese e kane ndregjegjen e paster te jene te qete.

  nese gjyqetaret kane vendosur jashte ligjit,

  do te paguajne ne te njejten mase

  qe i kane demtuar njerezit.

  Reply to this comment
 5. fteri April 4, 19:08

  vandalët politik të Sali Berishës ,nuk jan ndarë në djegje dhe shkatrrim të shqipërisë ,kurse këta kokë trashë në kalimash ,ato kan kryer krim duke djegur e godit me gurë e vare pronën e përbashkët ,dhe policinë me gurë . Nuk të ndal askush mendimin ndryshe ,protesto ,por protestën bëne paqësore ,jo violente !
  Të gjithë duhet të përgjigjen penalisht ,përfshi dhe deputetët F.Noka dhe Eduart Spaho që godasin policinë e shtetit ,vetëm prangat i presin.

  Reply to this comment
 6. fteri April 4, 19:09

  vandalët politik të Sali Berishës ,nuk jan ndarë në djegëje dhe shkatrrim të shqipërisë ,kurse këta kokë trashë në kalimash ,ato kan kryer krim duke djegur e godit me gurë e vare pronën e përbashkët ,dhe policinë me gurë . Nuk të ndal askush mendimin ndryshe ,protesto ,por protestën bëne paqësore ,jo violente !
  Të gjithë duhet të përgjigjen penalisht ,përfshi dhe deputetët F.Noka dhe Eduart Spaho që godasin policinë e shtetit ,vetëm prangat i presin.

  Reply to this comment
 7. demo April 5, 08:54

  Prokuroria te hetoje Koncesionet vrastare te ekonomise shqiptare,Qindra miljarda euroshe te Ramaes Beqajt,Berishes,Taksa te mbledhura me pikatore shkojne ne favor te Vilma Nushit,Kastratit,Katundarit anonim te inceneratoreve.Kjo nuk eshte e ardhmja ekonomise,por eshte humnera ku po e zhyt taksapaguesit Edi Rama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*