Gjykata lë në “arrest në burg” policët dhe inspektorët e INUV të Kamzës

February 26, 2016 12:44

Gjykata lë në “arrest në burg” policët dhe inspektorët e INUV të Kamzës

Gjykata ka lënë sot në burg efektivët e policisë dhe të INUV të Kamzës, të arrestuar disa ditë më parë.

Seanca gjyqësore e zhvilluar në gjykatën e Shkallës së Parë të Tiranës, ka pranuar kërkesën e prokurorit, duke vlerësuar për të gjithë të arrestuarit, masën e sigurisë “arrest në burg”.

Avokatët i kanë kundërshtuar këto masa sigurie, duke deklaruar se klientët e tyre, nuk i kanë kryer veprat për të cilat akuzohen dhe për pasojë akuzat ndaj tyre nuk qëndrojnë.

Më tepër lexoni KETU

February 26, 2016 12:44
Komento

1 Koment

  1. demo February 26, 12:51

    po per cfare akuzohen mor gazetar,se nuk na kujtohet?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim