E pandehura shpërthen në lotë në sallë: Ata që vodhën janë jashtë

September 6, 2019 15:17

E pandehura shpërthen në lotë në sallë: Ata që vodhën janë jashtë

Me kërkesën që ta lejonin të kthehej tek fëmijët, njëra nga të pandehurat për skemën mashtruese me fondin “Besa” ka nisur të qajë në sallën e gjyqit.

“Të gjithë ata që vodhën janë jashtë”, tha mes lotëve Driza e cila edhe pse u tregua e gatshme të tregonte emrat e bashkëpunëtorëve u la nën masën arrest me burg.

Procesi u zhvillua me dyer të mbyllura.

Pasi folën të akuzuarit q9 këmbëngulin se janë edhe vetë të mashtruar, ishte radha e familjarëve që shpërthyen në protesta dhe akuza hyrje të Gjykatës.

Nga gjashtë të ndaluar, në burg mbetën tre persona mes tyre edhe drejtoresha e degës, e cila nuk u paraqit në Gjykatë.

Prokuroria thotë se shtetasve të ndryshëm u janë marrë nga të pandehurit me mashtrim rreth 1.7 milionë euro.

j.l./ dita

September 6, 2019 15:17
Komento

8 Komente

 1. Kalimtari September 6, 15:51

  Pse tani e mesove qe ata qe vjedhin jane perjashta? Ti je viktima, ata qe vjedhin drejtojne qeverite

  Reply to this comment
 2. ROBESPIER September 6, 15:56

  NXIRENI NGA BURGU NENEN E FEMIJEVE DHE RASNI BRENDA ARTUR ZHEJIN FEVZIUN LUBONJAT ERIK FULLANET E XEN SY PESHKAQENET O DREJTESWI HAJDARESH E GJIN GJONASH

  Reply to this comment
 3. Rebel September 6, 16:01

  Mos u merzit moj zonje se gjithcka eshte spektakel!
  Do dalesh edhe ti bashke me te tjeret pa faj!
  Ha ha hs haaaaa!
  Hajde drejtesi,hajde!

  Reply to this comment
  • mirel September 6, 17:25

   Zonja e hengri o hahaha..bashke me te mbyllen dhe emrat qe do tregonte ajo.
   Pazari do behet brenda ne burg. Nese nxjerr emrat do hash ndonje 10 vjet te te mire, nese nuk i nxjerr do te ndihmojme.
   Mund te hetohej ne gjendje te lire perderisa ka treguar deshire per bashkepunim me policine.
   Po hajdutet e qeverise jane te interesuar ta mbajne brenda, ti bejne presion e te mos tregoje asgje.

   Reply to this comment
 4. IVONI September 6, 19:43

  Nuk jane vetem jashte , por dhe brenda , ne krye ..

  Reply to this comment
 5. ! ! ! September 6, 20:36

  Kur ajo thote se vjedhesit e vertete jane jashte , nenkupton , qe jane jashte biruces (burgut) , jo domosdoshmerisht , jashte shtetit .

  Reply to this comment
 6. Genti September 6, 22:46

  Dhe keto Likes doni tja ngecni??Apo Zen Shkerdhen Sypeshkaqenit?

  Reply to this comment
 7. Zigur Qarri September 7, 11:50

  “Procesi u zhvillua me dyer të mbyllura”?!
  Ti besosh Shtetin nje te droguari per te qeverisur me standartet e Demokracise Perendimore,eshte si ti hipesh Makines ne mes te Dimrit me gjith Familjen per te shkuar ne Theth,kur e di 100% qe shoferi eshte alkolist!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim