Gjykata pranon ankimin, Tahiri flet për mundësinë e rikthimit në politikë

February 11, 2019 14:56

Gjykata pranon ankimin, Tahiri flet për mundësinë e rikthimit në politikë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Saimir Tahirit për shqyrtimin e zgjatjes së afateve të hetimit.

Lajmin e bëri të ditur vetë ish-ministri i Brendshëm, teksa në përfundim të seancës foli edhe për mediat.

Tahiri u shpreh se çështjen e përplasjes me Prokurorinë nuk e sheh si lojë golash. I pyetur nëse do të rikthehet në politikë, ish-ministri u përgjigj se ka kohë për të gjitha.

 “Nuk e kam humbur durimin në asnjë moment, por besoj se kësaj maratone po i vjen fundi. Kjo histori nuk mund të zgjasë pa fund. Unë nuk e shoh si lojë golash, por si mundësinë time për të marrë drejtësinë që më takon. Për mua dhe prokurorinë fillon numërimi mbrapsht. Deri më 10 mars besoj që edhe prokuroria do ketë kohë të mbyllë hetimet. Kam mbajtur mbi kurriz akuza të rëndomta dhe skandaloze. Kur kjo ndodh me mua, merreni me mend çfarë ndodh me qytetarët e thjeshtë”, tha Tahiri.

Ish-ministri u pyet për prezencën e disa mbështetësve të tij në dyert e Gjykatës. Ai la të nënkuptohet se sikurse ka njerëz që e mbështesin, ka edhe nga ata që nuk e kanë dëgjuan.

“Unë kam fatin që të ndjej mbështetjen e njerëzve që kanë besuar tek unë, sikurse njerëz që kam pasur besim dhe kam dashur t’i shpjegohem, por nuk më kanë dëgjuar. Për mua rendesi sot ka drejtësia” – përfundoi ish-ministri i Brendshëm.

l.h/ dita

February 11, 2019 14:56
Komento

15 Komente

 1. Vasili February 11, 15:17

  E pergjitheshmja,paraqet ate,qe si shoqeri,qe ketu funksionon si tufe,isnstutucionet e cfardo lloj,funksionojne ne te kundert me emrin qe mbajne,te rrenuara te gjitha nga veset me te mbrapeshta.
  Tahiri,qe me guxim te skajshem dhe me humanizem qytetar,u rreshtua me armen e policise,ne mbrojtje te qytetareve,duke e shndrruar nga nje bande ordinere ne nje institucion shteteror,pesoi vite perndjekje ai dhe familja e tij,,nga llallat e saliut dhe metes,po keshtu dhe ´´te tijet´´qe lan duart si ponc pillati.
  Kur eshte kontributi i tij i padiskutueshem,qe ata te vazhdojne qeverimin,me me pak probleme.

  Reply to this comment
 2. tani February 11, 15:48

  tu vune prapa o tu vune
  dhe ne fund te hengren mune
  malokeri jastek prej druri
  njerezi ju ben vec druri

  Reply to this comment
 3. Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te BEHET....... February 11, 17:02

  O komentues,o mije kenetash kaqe shume ju paska ushqyer Tahiri sa ju detyron te perdhosni mbi dhjetra viktima, pasoje e binjkezimit te policise me boten e krim-korrupsionit-estremist-mafjozo-imoralopolitik ne dite e vite,aqe sa SOVRANI,SHBA,dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun,e ligjin e Dekriminalizimit.Mjaft me,me te berit mizekali,e avokati ndaj djallit,kure faktet dhe deshmite sa ititucionale,aqe dhe medjatike e popullore flasin me ze,figure e deshmi te gjalla per abuzim detyre nga Tahiri.Kohes se istitucionit te pandeshkueshmerise te montuar nga politikane bastard qe mbi supe kane mijra krime e superkorrupsione i mbaroje vaji kandilit.Besoni,binduni e ndaluni ne marrite tuaja,dhe rrefehuni sa nuke eshte vone,per te mos u bere pale me te punesuarit e ramavicerve ne bangen e DREJTESISE,se nuke do te kete leke te piset e pushtet brenda djallit qe t’u shpetoje nga fajesia,apo bashkefajesia me djallin.Nje fshat qe duket,nuke ka nevoje per kallauz;thote populli.

  Reply to this comment
 4. Adih February 11, 19:14

  Na mbushe mendjen o Tahir .
  Vetem nje gje do te thonja une .
  Hajde te jem une nje here minister i brendeshem ,aka zog nene e bir kurve te mbjelli sikur nje rrenje hashash .Kuptohet jetojme ne Albanistan ,si cdo gje tjeter e piset qe ka ndodhur ,diten per diell ,do mbulohet nga Sulltanet ,,jo per te mbrojtur ty ,por me mbrojte bythen e tyre . Prandaj i thone asaj shprhejes se bukur popullore Q…i moj breshke q…i se te ka ardhur dita .

  Reply to this comment
 5. Martini February 11, 19:42

  Luli Basha the Monika Jane nisur te bejne nje pordhe te madhe medt 16.Por kur nisesh per te madhe eksizton rreziku i dhjerjes ne breke.

  Reply to this comment
 6. MH February 11, 20:07

  E vetmja qe me vjen keq per z.Tahiri asht se i filluene thinjat shume heret pa i pas borxh askujt.Ne ate shqiperi ka plas muti ne te gjitha anet dhe kerkojne te gjene halen ne permeq tek Tahiri.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro February 11, 21:10

   Tahiri ka aq borxhe o MH sa do i duheshin dy jete per ti lare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 7. info analitike February 11, 20:37

  Ja ku e keni nje nder arsyet pse Shqiperia nuk do te pranohet ne BE. Perpiquni sa te doni ta rehabilitoni Tahorrin, ai mbetet nje kryebandit i trafikut te hashashit.

  Reply to this comment
 8. Lili February 11, 21:54

  Tahiri kandidat per Tiranen?

  Reply to this comment
 9. intelektuali February 11, 22:48

  Po Habilajt e Droges ku shkuan?

  sepse:

  Me duket se jane ne burg ne Itali, bashke me Geronin, vellane e hetuesit te Enverit, Fatmir Xhafaj qe u denoncuan nga Babalet, njashtu sic denoncoi Komisari ne detyre Dritan Zagani, Kapobanden e Habilajve te droges, Saje Qorrin e Edvin Droges qe po kerkon te kthehet me kale te bardhe ne politike

  PO PSE ME KAPOBANDEN E DROGES SE HABILAJVE, SAJE QORRI DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
 10. Kocodhima February 12, 02:13

  Ja pra pse e donte reformen ne drejtesi Rama, qe ai vete sebashku me tahiret te mos denohen kurre.
  Populli? Le te haje ate qe ben te fresket cdo mengjes gruaja e KM.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim