Kundërshton vendimin, gjykatësi nxjerr nga salla Izet Haxhinë

July 26, 2019 13:19

Kundërshton vendimin, gjykatësi nxjerr nga salla Izet Haxhinë

Gjykata ka rrëzuar kërkesën për ndryshimin e masës për Izet Haxhinë.

Trupi gjykues rrëzoi edhe kërkesën për pranimin e afateve të paraburgimit

Seanca u shoqërua me debate e diskutime. Haxhia u nxorr nga salla nga trupa gjykuese për fyerje.

Avokati i tij Idajet Beqiri kërkoi gjatë seancës gjyqësore lirimin e Izet Haxhisë.

Izet Haxhia ka fituar të drejtën për tu rigjykuar e për të dëshmuar në lidhje me vrasjen e ish-deputetit, Azem Hajdari, për të cilën është shpallur fajtor dhe është dënuar me 25 vite burg.

 

l.h/ dita

 

 

July 26, 2019 13:19
Komento

7 Komente

 1. Avokati July 26, 14:02

  Eeee Izet Haxhia ja kjo eshte kur kthehesh vegel e pushtetit. Ja pafsh hajrin. Ky eshte leksion per te gjithe legenet e pushtetit. Beni punen tuaj se nuk do ja shifni hajrin.

  Reply to this comment
  • ju pret Reçi July 26, 17:16

   Po mer avokati i Shkerdhenit, avokat me 150 euro rroge ne muaj … vazhdo e shkruaj ato çfare kerkon padroni, se jo edhe ato 150 euro i shikon me dybi!

   Reply to this comment
 2. Trimi July 26, 16:25

  “Mos shko ore trim! Do shkoj , do shkoj , jam trim. ” ka qene nje batute e humorit shqiptar qe i pershtatet “trimit” ne fjale. Mos e vrit mendjen shoku ke plot 25 vite te mendohesh ” C’me duhej mua qe te vija ne Shiperi . Isha mire ne Turqi” . Por tani mendo dhe per sapunin kur te bie nga dora, kujdes si cun i zgjuar qe je. Po e mbyll me nje citat te te madhit Roland Trebicka tek roli i Jovan Bregut “Kesaj i thone t’ja besh vehtes bam ” .

  Reply to this comment
  • lexuesi July 26, 17:13

   Ti e ditke mire punen e sapunit shoku, siç duket o e ke provuar sapunin ose je duke bere prova mbasi se shpejti do ta provosh. Prandaj mos u merr me Izetin po beji nje mburoje veres tende …

   Reply to this comment
   • [email protected] July 26, 23:00

    I nderuar lexues i frymezuar nga partia . Sa per dijeni une jam nje profesionist ne zanatin tim dhe nuk kam lidhje me “partine”. Une jetoj me pune te ndershme dhe kam te pakten kater breza qe nuk e dijne se cfare eshte “sapuni”, por i zgjuari meson nga pesimet e budallait ka qene nje thenie e lashte. Keshtu qe sapuni ngelet per ju dhe Izetin qe lexonit “informacionin politik”cdo mengjes nga udhehesit tuaj shpirteror qe ju shfrytezojne dhe ne fund ua hedhin sapunin qe ta kapni. Kavie politike qe shkaterruat kete vend keshtu jeni ti dhe Izeti . Aty e keni vendin tek sapuni, Uroj qe t’ju shoqerojne edhe udheheqesit tuaj shpirteror qe mos te merziteni.

    Reply to this comment
 3. Orli July 26, 18:35

  Te paska pelqyer sapuni! Tani tregoja sales dhe metes sa i mire eshte ………

  Reply to this comment
 4. MH July 26, 23:10

  Jo se nuk e meritojne te fyen.Por e don puna qe te mos perdorin fyrje.Kam shume deshire qe ti rrezistoj ngacmimeve e te mos fyej asnji njeri te drejtesise.Ne momentin qe irritohet te baje durim e te merret avokati.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*