Gjykata shpall të pafajshëm ish-kreun e Burgjeve, Arben Çuko

January 27, 2020 13:02

Gjykata shpall të pafajshëm ish-kreun e Burgjeve, Arben Çuko

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko shpallet i pafajshëm nga Gjykata e Tiranës.

Në seancën paraprake këtë të hënë, gjyqtari Sokol Toma i pushoi akuzën, me argumentin se prokuroria nuk solli asnjë provë që të lidhë Çukon me akuzën “Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”.

Arben Çuko u arrestua si pjesë e një grupi në operacionin policor “Volvo-4”. Më pas gjykata, e hetoi në masën arrest shtëpiak dhe detyim paraqitje, deri në rrëzimin e akuzve sot në Dhomën Penale në Tiranë.

Ish-deputeti socialist dhe ish anëtari i Komisionit të Ligjeve dhe të Sigurisë Kombëtare prej arrestimit ka mohuar akuzat.

Çuko akuzohej se në kohën kur ka qenë në krye të Drejtorisë së Burgjeve ka miratuar transferimin e të dënuarit Olsi Karagjozi kundrejt ryshfetit 3.000 euro. Emri i ti tij doli në përgjimet e grupit Avdylaj.

o.j/dita

January 27, 2020 13:02
Komento

5 Komente

 1. Hosteni January 27, 13:21

  Fajin e ka Makroni dhe Hollandezet.

  Reply to this comment
 2. Kris 1 January 27, 13:37

  Veting..veting suksese o king!

  Reply to this comment
 3. sapa January 27, 16:34

  Ku jane ata “patriotet” bijte e kurvave qe bejne propagande qe njerezit te jetojne ne vendin e kusareve???

  Reply to this comment
 4. Hammerhaituri January 27, 22:48

  Te pershendes me mall o Cuko 30 vjet pa u pare!

  Reply to this comment
 5. kasem gahinji January 28, 13:08

  Kerko demshperblim per arestim te paligjshem sidhe per dem moral.kerko nja 5 milion euro plus pagat e te gjithe periudhes qe je arestuar.keshtu duhet te mesojne prokuroret dhe gjukatesit.ti ndalohesh ,gjukohesh.hajdutet e vertete ilir meta dhe e shoqja,sali berisha me bij e me bija,lulush hollandrzi me kuc e me mac, etj as qe nuk dergohen,qofte dhe formalisht para nje trupi gjukues.shkulju dhembet nje per nje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim