Gjykata Speciale dhe SPAK i nënshtrohen testit anti-Covid, seancat do të vijojnë me dyer mbyllura

June 16, 2020 17:51

Gjykata Speciale dhe SPAK i nënshtrohen testit anti-Covid, seancat do të vijojnë me dyer mbyllura

Pas rasteve pozitiv me koronavirus në Burgun 313, Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe Prokuroria e Posaçme kanë kërkuar që të gjithë punonjësit t’i nënshtrohen testeve për Covid.

Me urdhër të drejtuesve të këtyre institucioneve, i janë nënshtruar testit gjyqtarët dhe prokurorët, por edhe oficerët e policive gjyqësore, si dhe punonjësit e administratës, që fatmirësisht kanë rezultuar negativë.

Pas testit molekular pritet që ata t’i nënshtrohen edhe atij seroligjik, shkruan Klan.

Ndërkohë ambientet e gjykatës dizifektohen herë pas herë, ndërsa seancat gjyqësore vijojnë të zhvillohen me dyer të mbyllura dhe nën masa të forta sigurie për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

 

l.h/ dita

June 16, 2020 17:51
Komento

1 Koment

 1. SPAK = KRIMI I ORGANIZUAR DREJTESI POLITIKE -badigard i KRIMINELAVE TE LALZIT June 17, 09:55

  Ajo qe me bie e sy ne foton e ilustruar ehte

  konstruksioni metalik

  qe kemi para syve . Dallohen ne menyren me banale

  pjes se salduara ,si me pas qen noj nastradin qe ka msu doren me saldu e para
  dhe e dyta ,

  kualitet ordiner punimi sepse mundej mbas saldimi ta

  punonin pak me Flex qe mos te dukej ashtu si surrati

  SPAK-ut i salduar me cikla m..i

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim