“Gjyq i turpshëm dhe i shëmtuar”

April 4, 2018 13:28

“Gjyq i turpshëm dhe i shëmtuar”

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj, ka komentuar në rrjetin social ‘Facebook’ për gjykimin që po i bëhet njërit prej protestuesve të 31 marsit në Kalimash.

Rasti në fjalë është ai i Lefterit, i cili ka një vajzë të paralizuar, dhe që për këtë i duhet të shkojë një herë në javë në terapi.

Duke e mbështetur arsyetimin e saj në këtë rast të sjellë, ajo e ka konsideruar këtë seancë gjyqi si të turpshme dhe të shëmtuar.

Postimi i plotë

s.a/dita

April 4, 2018 13:28
Komento

10 Komente

 1. Vedat Shehu April 4, 13:41

  Nje familiar si Lefteri, qe ka edhe mikrobuz qe siguron mireqenie, perse ushtron force per shkatrim te prones dhe rendit prej njeriu adoleshent?

  Reply to this comment
 2. Drinizi Bardhi April 4, 14:00

  Ti zonjëzë ke 20 vjet që i ke hypur karrikes së pushtetit sa në minibashki, ministri dhe tani deputete. Bëj një analizë punës tënde për këto mbi 20 vjet çfarë të re të mirë i ke dhënë shoqërisë? Ligjet për arsimin edhe para Nikollës ti i ke qepur, pastaj 4 vitet që shkuan doje ti shqepje sepse ndërroi koalicioni por ti mbete në karrike sot na del kundër gjykimit dhe jep konkluzione pa mbaruar gjyqet. A i kuptoni që qendrimet tuaja që janë jashtë.llogjikës dhe arësyes njerëzore? Ju i kuptoni por mashtroni popullin vetëm e vetëm të ruani karriket personale. Mjerë disa tufa njerëzish që pranojnë të dëgjojnë dhe të udhëhiqen nga sojsëzë si puna juaj. Ku shkon grupi i deputetëve që çkallmon dyert e gjykatës? Pse nuk lejoni të bëhet gjyqi?
  Ju realisht keni dy qëllime: 1. Të ruani mallin qe keni vjedhur dhe vidhni duke i ndenjur kokë e bythë ulur salinjëve dhe e 2. Të bëni sa më shumë rrëmuja që ne populli të bindemi se PD dhe opozita kërkojnë të rikthehet përsëri diktatura dhe ju të shkoni në azil politik në SHBA apo në Gjermani dhe të shijoni mallin e vjedhur për 27 vjet.
  Drinzi Bardhi

  Reply to this comment
 3. ilir April 4, 14:53

  Kjo baxhella duhet te ule koken se ka 15 vjet qe eshte ne pushtet edhe dukje qene e trashe.

  Reply to this comment
 4. ela April 4, 14:54

  qe te shkruash per ty eshte turp se je nuk e di cfare te te quaj

  Reply to this comment
 5. hysen April 4, 15:15

  Degjova ne media se Nora ka pare policet te armatosur, nuk e di pse nuk flet tani per armet apo i harroi? Apo mos valle i a kane futur ne v…ne? Baxhella e mutit.

  Reply to this comment
 6. mirditori nga durresi April 4, 15:17

  se pari, lef-derri duhet mendoje te mendoje per femijet para se te thyeje ligjet.femije te gjithe kemi ndaj mendojme vetem per ta .ti ke femije? po shkele ligjin te jep imunitet kjo?ne rastin e lef derrit ,qe nje femije e a te semure kjo e lehteson per meshire nga trupi gjukues,por nuki jep imunitet.ta zeme se nje familje e varfer ketu ne durres,qe banon prane shtepise se ish marinarit preng qe edhe me pension eshte bere me pallat kater katesh,me lokale ishlibrari leshuar me qera,i hipen ne koke per mosindje civile dhe e djeg kete pallat,sepse ka femije te vegjel dhe nuk i ushqen dot,a do e justifikoje ti deputete dhe grua hipokrite?a nuk je dhe ti pergjegjese per varferine,papunesine?ato nuk jane fenomene vetem per kuksin,por edhe per durresin.sot lindi varferia?jo ka vite.sa vjet vidhni regullisht ne pushtet ju te lsi?justifikon varferia vandalizmin,shkaterrimin dhunen?a…tani e kuptova,me fal.ju ,muna saliu luli jeni per permbysje me dhune,per revolucion leninist,per demokracine proletare si demokraci e vertete.vetem ajo i fshi nga faqja e dheut,ne rradhe te pare juve.ju genjen mendja se keni popullin me vehte ?mos e provokoni me mosindje e cenime.lirija jote ka ligjeshmeri kur nuk cenon lirine time,te te tjereve,lirine e fituar me ligj dhe qe gezohet ne perputhje me te.liri qe nuk vjen nga cizmja e mones nga dhuna e leftereve.

  Reply to this comment
 7. Ali pazari April 4, 16:14

  Mos ja vini re Zavalles se eshte e vuajtur dhe nuk di cthote se eshte “bashkejetuese” si Albana e PD-se……

  Reply to this comment
 8. skrapalliu April 4, 17:44

  Ne kete varferi duhet medoemos te rishikohet problemi i taksimit, qe ai te ulet sa me shume per familjaret e atyre zonave. Por eshte shume me e turpeshme mesymja e gjykates nga deputetet bastarde te lSI – se.Varferia ste jep te drejten te djegesh e te shkaterrosh dhe as te keqperdoresh nga ju, qe kerkoni me cdo kusht te merrni pushtet per te mbrojtir vjefhjet e mones e te liros e per ti shpetuar drejtesise.

  Reply to this comment
 9. raqi April 4, 19:56

  Shko moj bythelepirse se le nam
  Ngele.gjithe diten ekraneve te t.v.
  Nora Malajvita

  Reply to this comment
 10. tomorraku April 4, 22:04

  Ka ardhur koha qe ti te besh ca pushime te zgjatura sa te mbaroje vetingu edhe per ty!Je bere si ata qe kercejne tango ;dy hapa para nji hap mbrapa.Gjate gjithe ketyre viteve je shquar vetem per nji gje; ‘te foluren pa kufi”;po fillove te flasesh ti nuk di te ndalesh, mjere ata qe jane te detyruar te degjojne!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*