Gjyqtari Artan Zeneli ishte kundër arrestimit të Tom Doshit

April 13, 2015 09:48

Gjyqtari Artan Zeneli ishte kundër arrestimit të Tom Doshit

Nga pesë gjyqtarët e trupës së Gjykatës së Lartë që vendosën për Tom Doshin, një prej tyre ishte kundër arrestimit të tij.

Mësohet se gjyqtari që ishte kundër arrestimit të Doshit, është Artan Zeneli.

Ai ka argumentuar se pretendimet e prokurorisë, që Tom Doshi mund të largohet nga Shqipëria, janë të pabaza dhe abstrakte.

Për këtë arsye ai ka dalë kundër kërkesës për arrestim.

Ndërsa katër kolegët e tij, Guxim Zenelaj, Aleksandër Muskaj, Admir Thanza dhe Majlinda Andrea mendonin ndryshe, duke vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Doshin.

April 13, 2015 09:48
Komento

2 Komente

 1. Azio April 13, 10:16

  Po cfare rendesie ka tani ceshtja DOSHI? Ky problem tani I takon drejtesise.
  Tani eshte koha te merreni me mire me problemet akti ale qe kemi perpara p.sh. forcimin e shtetit,si Monday te ndihmosh eat per futej ne njerzeve ne pune,cfare duhet bere per zhvillimin e bizneseve,si mund te thithen me shume invest ime te huaja ne vend per krijimin e front eve te punes. Njerzit po lodhen per dite me problemet politike. Ta leme drejtesine te veproje me efektivitet ne luften kunder korrupsionit.
  Mjaft me me llafe e veprime te Kota e pa vlere.Tani eshte koha e veprimit te shpejte e rezultati si ne drejtesi ashtu edhe ne te gjitha fushat ekonomike e shoqerore.Kjo eshte e vetmja menyre per tu bashkuar familjes europjane.

  Reply to this comment
 2. Lul April 13, 17:00

  Artan Zenelit eshte mire tja bejne si atij gjygjtarit te Milanos athere e kupton ceshtjen e prangosjes Doshit. Palaqot marrin para dhe shurrosin ligjin. Zoti vonon po nuk ju harron o kriminel.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim