Gjyqtarja Brikena Ukperaj kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë

June 25, 2018 11:31

Gjyqtarja Brikena Ukperaj kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë

 

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi sot në detyrë gjyqtaren e gjykatës së Apelit Vlorë, Brikena Ukperaj

Edhe për këtë gjyqtare komisioni kishte bërë një hetim të thelluar përfshi të tre komponentët: Pasurinë, integritetin dhe aftësitë profesionale.

Në seancën dëgjimore të 22 qershorit, relatorja Etleda Çiftja tha se ILDKPKI kishte paraqitur raport pozitiv dhe se gjyqtarja nuk kishte fshehur pasurinë dhe nuk kishte bërë deklarim të rremë.

Në adresë të gjyqtares kishin ardhur dhe 12 denoncime nga qytetarët, por relatorja e çështjes tha se denoncimet ishin shqyrtuar dhe pasi ishin verifikuar ishte arritur në konkluzionin se ishin ankimime që i përkisnin gjykatave.

Trupa gjykuese përbëhej nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari, Etleda Çiftja.

Brikena Ukperaj (Lubonja) është edhe kandidate për Këshillin e Lartë Gjyqësor.

a.s/dita

June 25, 2018 11:31
Komento

4 Komente

 1. Arben June 25, 11:55

  NUK kishte so te ndodhte ndryshe.

  Sherbetore e deputeteve DHE ministrave

  Qirilindiot.

  Reply to this comment
 2. Epiriot me Zemer e Shpirt June 25, 13:44

  Uka more shqiptar uki
  me babzine tipik ujki
  fis e fare me tropojan
  ketij vendi i ben hatan
  tashi na del e sinqerte
  keta qe vodhen krejt
  nga bjeshket deri ne det
  vetingu i qelbesirise
  ja garantoi vjedhjet
  saliut edhe malokerise
  krejt te bijte e tepsise
  rrine ende kapardise
  te qifsha ambasaden
  e kurvave amerikane
  kelyshve te qen sionit
  qe na shkaterruan vatane

  Reply to this comment
  • Arben June 25, 14:21

   O m…..t.

   E degjove ate zoterine nga Vlora, cfare that per kete??!!

   Token ne karaburuni, qe enver serbi ja morri babait Tim,

   Kjo baxhella ja dha deputeti DHE ministrit qirilindiot,

   more idiot, prandaj kaloi vetingun, se “sherben” mire.

   Reply to this comment
   • Epiriot me Zemer e Shpirt June 25, 18:47

    Di shqip ti arben apo lexon kot figurat?!
    Lexo kupto pastaj reago …
    vetingu i qelbesirise
    ja garantoi vjedhjet
    saliut edhe malokerise
    krejt te bijte e tepsise
    rrine ende kapardise

    lexo e mundohu te kuptosh ..apo krejt ju te pd jeni plepa si kjo dosa e lekbibajt ne foto?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim