Gjyshja 55 vjeçare lind trinjakë me fekondim artificial

April 7, 2016 10:11

Gjyshja 55 vjeçare lind trinjakë me fekondim artificial

Një gjyshe 55 vjeçare është bërë tashmë nëna e tre fëmijëve më e vjetër në Britani.

Sharon Cutts, nga Bostoni i Lincolnshire , lindi Mason, Ryan dhe Lilyn më 21 mars me të dashurin e saj 40 vjecar, Stuart Reynolds.

Nëna e shtatë fëmijëve shpenzoi 22 mijë paund në Qipro për fekondimin artificial sepse ajo ishte shumë e vjetër për të bërë fëmijë, dhe sot djali i saj 21 vjeçar, Charles, ka thënë se nuk është dakort me vendimin e saj.

Djali i rritur tha: “Ajo nuk duhet të bënte fëmijë për shkak të moshës së saj”.

Ndërsa instruktori i saj i palestrës u shpreh: “Unë do të jem gjithmonë aty për të dhe do e mbështes atë, por unë nuk pajtohem me fekondimin artificial. Natyrisht unë jam i shqetësuar për shëndetin e saj sepse ajo është 55 vjeçe.”

32E2813A00000578-3525668-The_55_year_old_grandmother_has_become_Britain_s_oldest_mother_o-a-1_1459922649287

April 7, 2016 10:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*