Gjyshja mahnit me aftësitë në artet marciale

July 1, 2016 10:40

Gjyshja mahnit me aftësitë në artet marciale

Një grua e moshuar ka habitur të gjithë me aftësitë e saj në arte marciake. Në filmimin e hedhur në internet, shihet 76-vjeçarja në duel, së bashku me një mashkull që është sa gjysmë e moshës së saj.

E njohur vetëm si Meenakshiamma, e lëvizë me mprehtësi shkopin, teksa qëllon dhe mbrohet nga kundërshtari.

Në videon e xhiruar me kamerë telefoni, ajo tregon aftësitë në ‘Kalaripayattu’ – një art marcial të cilin ajo e praktikon që nga mosha dhjetëvjeçare.

July 1, 2016 10:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*