Goditet banda e adoleshentëve në Gjermani, mes tyre 14-vjeçarë shqiptarë

June 1, 2016 22:32

Goditet banda e adoleshentëve në Gjermani, mes tyre 14-vjeçarë shqiptarë

Një bandë që merrej me vjedhje dhe me shitje të dozave të vogla të drogës u arrestua nga policia gjermane.

Dy persona, një 45-vjeçar dhe një 21-vjeçar, emigrantë u arrestuan nga policia, ndërsa 13 të tjerë u arrestuan përkohësisht pasi nuk “mbulohen” nga ligji penal për të rriturit.

Sipas medieve gjermane, anëtarët më të rinj të grupit janë në klasë të tetë, vetëm 14-vjeçar, kryesisht me origjinë shqiptare.

Dymbëdhjetë persona u liruan menjëherë për shkak të moshës së tyre, pasi u morën në pyetje.

Arrestimet u kryen në qytetin Euskirchen dhe banda vidhte kryesisht telefona celularë, aktivitet i kryer gjatë muajve të fundit.

June 1, 2016 22:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*