Goditet grupi i trafikut ndërkombëtar të drogës, katër në pranga

September 13, 2015 10:39

Goditet grupi i trafikut ndërkombëtar të drogës, katër në pranga

Një grup ndërkombëtar i trafikimit të lëndëve narkotike është kapur nga Policia e Fierit në sajë të operacionit “Kasnica”.

Policia e Fierit vuri në pranga 4 persona. Ata pasi grumbullonin kanabisin e paketonin në formë çokollate dhe e transportonin drejt Greqisë.

Të arrestuarit jane Nardi Meçaj, 28 vjeç, banues në Cakran, Fier, Gazmend Seati, 23 vjeç, banues në fshatin Kasnicë, Patos, Oriol Begaj, 33 vjeç, banues në Fier dhe Haxhi Beraj, 34 vjeç, banues në Patos.

Të arrestuarve iu sekuestrua 1 kg lëndë narkotike çokollatë, një automjet i tipit “Skoda Oktavia”, 5 aparate celulare, 675 euro dhe 210 mijë lekë shqiptare.

September 13, 2015 10:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim