Zhdukja e një prej parajsave fiskale? Italia dhe Zvicra nënshkruajnë: Fund sekretit bankar

February 23, 2015 22:53

Zhdukja e një prej parajsave fiskale? Italia dhe Zvicra nënshkruajnë: Fund sekretit bankar

Italia dhe Zvicra kanë firmosur një marrëveshje në fushën fiskale.

Për ta nënshkruar ishin në Milano ministrat Pier Carlo Padoan dhe Eveline Widmer-Schlumpf – shkruan Corriere online.

Marrëveshja përmban dy dokumente të ndryshme.

I pari është juridik dhe parasheh shkëmbim informacioni në nivel parlamentar.

I dyti është politik dhe përfshin një road map për tu ndjekur nga të dy vendet.

Marrëveshja shkon në drejtimin e eleminimit të parajsave fiskale – raporton DITA

Do jetë shumë më e vështirë dhe shumë më pak e leverdisshme se deri më tani t’u drejtohesh bankave në vende që deri më tani janë konsideruar parajsa fiskale. Ka edhe të tjera parajsa fiskale por kjo shkon në drejtim të mbylljes së tyre – thekson Padoan

Miliarda euro do t’i kthehen shtetit – shkruan kryeministri italian në Twitter / DITA

twwet2

February 23, 2015 22:53
Komento

5 Komente

 1. Arben February 24, 07:04

  MOS KI MERAK OR MIK, SE DO SHKOJNE NE “FOLE” TE TJERA,

  MOS TE DUKET VETJA ME I ZGJUAR SE ATA.

  HA HA HA HA HA

  Reply to this comment
 2. era February 24, 07:06

  Bravo Renzi.
  Se shpejti edhe acordanca midis Shqiperise dhe Zvicres.

  Reply to this comment
 3. TROJA February 24, 07:54

  Vetem nje akt i tille i duhet shqiperise nga BE dhe nuk ka me nevoje qe BE tja heqe buken e gojes europjaneve per te ndihmuar shqiperine.Beje kete BE do te lulezoje shqiperia me miliardat e grabitura nga hajnat e qe i kane fshehur miliardat e eurove,ne Zvicer,Qipro apo ne bankat e botes.Do ta ndihmosh,keshtu ndihmohet e jo me lemosha.

  Reply to this comment
 4. Loku February 24, 10:47

  Vetem no nji peshk i vogel mund te ket pare akoma ne Zvicer,se ata qe firmosen marveshjen i kan heq me kohe.

  Reply to this comment
 5. mali February 24, 12:20

  Po Arabia Saudite apo shtetet ku i shkreti sali ka lene ato kacidhet e veta a do te nenshkruajne ndonje mareveshje. Aty eshte puna.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim