Goli i Shaqirit, komentatori shqiptar bëhet hit në internet (Video)

June 23, 2018 15:09

Goli i Shaqirit, komentatori shqiptar bëhet hit në internet (Video)

Gol kuqezi dhe festim me shqiponjë. Ndeshja e djeshme Serbi-Zvicër ishte padyshim një nga më të bukurat për popullin shqiptar, që ishin të mbërthyer përpara ekranit për të parë një nga ndeshjet e Botërorit Rusi 2018.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri arritën të lënë gjurmën në memorien e serbëve duke u hequr fitoren nga duart.

Jo vetëm kaq. Festimi me shqiponjë bëri xhiron e mediave botërore e bashkë me të dhe komentatori shqiptar.

Komentatori i Radio Televizionit Kosovar “RTK” u bë hit në internet me komentimin e tij tek goli i Shaqirit.

o.j/dita

June 23, 2018 15:09
Komento

1 Koment

  1. Best wifi routers and repeaters September 20, 02:42

    Interesting post! I sometimes read a blog and learn a lot of new and interesting.
    I think it will be necessary to share in facebook.
    Friends and subscribers will also be interested!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim