Google Photo do të konvertojë dokumentet në PDF

May 9, 2018 11:43

Google Photo do të konvertojë dokumentet në PDF

 

Google Photos është një nga mënyrat më të lehta dhe më të mira për të fituar të gjitha pamjet që bëni me telefonin tuaj.

Sot, Google bën të ditur risi të reja për këtë shërbim.

Më interesantja është se këto risi mund të përdorin inteligjencën artificiale për të ngjyrosur automatikisht fotot bardhë e zi. Për shembull mund të merrni një foto të vjetër me telefon, dhe më pas Google Photos e analizon dhe e prodhon me ngjyra.

Për më tepër, Google thotë se Inteligjenca Artificiale mund të përdoret për të njohur në foto ato që janë dokumente, dhe automatikisht i konverton në PDF.

l.h/dita

May 9, 2018 11:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim