Grabisin me armë çiftin e moshuar, plagosin kryefamiljarin

August 11, 2016 09:20

Grabisin me armë çiftin e moshuar, plagosin kryefamiljarin

Një grabitje me armë dhe maska ka ndodhur gjatë orëve të natës në fshatin Rrilë të Lezhës.

Mësohet se dy persona të maskuar kanë hyrë në banesën e një çfiti të moshuarish dhe nën kërcënimin e armës i kanë marrë një shumë parash.

Grabitësit kanë plagosur me armë në të dyja këmbët kryefamiljarin Vasil Sela, i cili është dërguar me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë për marrjen e ndihmës mjekësore.

Fatmirësisht bashkëshortja e tij ka shpëtuar pa lëndime.

Forca të shumta policie ndodhen në vengjarje dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Ende nuk dihet shuma e parave që grabitësit kanë mundur të marrin nga banesa.

August 11, 2016 09:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*