Ngjarje e pazakontë, grabiten deputetët brenda në Parlamentin Europian. Deputeti gjerman: Skandal i madh, nuk di pse të gjithë po e mbyllin gojën

July 1, 2020 17:22

Ngjarje e pazakontë, grabiten deputetët brenda në Parlamentin Europian. Deputeti gjerman: Skandal i madh, nuk di pse të gjithë po e mbyllin gojën

Të paktën 50 eurodeputetëve u janë grabitur sendet personale në zyrat e tyre të Parlamentit Evropian, që ndodheshin të mbyllura për shkak të pandemisë.

‘Politico.eu’ raporton se eurodeputetëve u janë vjedhur kompjuterët, tabletat apo sendet e tjera që kishin në zyra.

Grabitjet duket se kanë ndodhur kryesisht ndërsa ndërtesa ishte e zbrazët dhe hajdutët kanë mundur që të shkatërrojnë dollapët e kyçur në zyrat e eurodeputetëve, për të marrë sende me vlerë.

Deputeti gjerman, Nico Semsrott, të cilit i ishin vjedhur dy laptopë, tha për ‘Politico’ se është i zhgënjyer nga mungesa e përgjigjes nga kompania që merret me sigurinë në Parlamentit Evropian:

“Ky është një skandal i madh dhe nuk e di pse të gjithë po e mbyllin gojën. Jemi shumë të sigurt se grabitësit kaluan nëpër duar të gjitha gjërat tona, pasi ishte rrëmujë”.

Ai tha se, 40 deri në 100 eurodeputetë kanë raportuar se u janë marrë gjërat personale nëpër zyra.

Ai postoi edhe një video në YouTube për të treguar se çfarë i mungonte.

Në mars, Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, prezantoi masa të rrepta për të ndaluar hyrjen e vizitorëve të jashtëm dhe inkurajoi eurodeputetët dhe stafin që të punojnë nga vendet e tyre të lindjes, si një masë paraprake kundër përhapjes së virusit.

Parlamenti mbeti kryesisht bosh deri në maj. Një zëdhënës i parlamentit tha se asambleja u informua për vjedhjet dhe ka nisur një hetim për ngjarjen, – shkruan portali Tiranapost

 

l.h/ dita

July 1, 2020 17:22
Komento

11 Komente

 1. Oh sa kom qesh. July 1, 17:31

  Hajdute ilegale kane vjedhur hajdutet me license.

  Reply to this comment
 2. sherbimi ne pension July 1, 17:33

  Hajdute te specia lizuar per raste e qellime te klasifikuara.edhe nje menyre kontrollit indirekt….

  Reply to this comment
 3. KORÇARI July 1, 17:44

  Hahahahaha, tani do dalin të palarat e të gjithëve…
  K&o nuk është vjedhje ordinere, ai apo ata që e kanë kryer , e kanë ditur fare mirë se çfarë kërkonin.
  Ska kuptim të vjedhë dikush laptopë të përdorur.
  Laptopët janë vjedhur për të dhënat që përmbanin .

  Reply to this comment
 4. Mos u mudoni ti kapni se paret qe na keni grabit kane mare July 1, 17:49

  Prit kur te dal edhe ndonje shqiptar midis hajduteve,po u kapen…
  Keta te evropit e kapin lepurin me qerre

  Reply to this comment
 5. Gzim Kulufi July 1, 18:02

  Disa hajdute te medhenj ketu ne Europe une i njof, shteti gjerman, shteti francez, ai anglez, e me radhe; por nuk besoj se kane dore tek kompjuteri i ketij euro-deputeti te ri.

  Reply to this comment
 6. Hosteni July 1, 19:19

  Le te kerkojne ndihme nga Lleshi. T’i cojme OFL dhe SPAK-un urgjent me avionin Lasgushi.

  Reply to this comment
 7. USA July 1, 19:43

  Covidi sjellje e re iku dhe privatia juaj.

  Reply to this comment
 8. Kur Hidheshin Themelet Virtuale te BE-se July 1, 20:45

  NE MBARE POPUJT EUROPIANE SHPERTHEU

  EUFORIA SI CRYRJA E NJI TOLLOMBACE GJIGANDE

  U BEN PLANE – KONTRATA MBI HARTEN E RE TE

  EUROPES -SE SI DO DUKEJ PERANDORIA E RE

  QE DISAVE I KUJTONTE ROMEN ! KISHTE NGA ATA

  QE SHKUAN AQ LARG SA GUXUAN TE

  DEKLARONIN SE DO JET NJI MREKULLI E PAPARE

  DO KET TE HAN E PIN GRATIS JOVETEM PERSONELI INSTITUCIOET E BRUXELIT

  POR QINDRA E MIJRA -EDHE POPULLI I THJESHTE

  DO PUNOJ THJESHTE PER SPORT – SEPSE CMIMET DO ULEN RROGAT DO NGRIHEN

  E DO KET NJI BOOM
  TE PAPARE EKONOMIKE SA VET PARAJSA
  DO

  XHELOZOJE EUROPEN —

  KJO ESHTE EUROPA E BASHKUAR CIRRESHIN IMPOZANTE NGA

  PODJUMET EUROPIANE ARKITETEKTET E BE-se !

  U SHEMB MURI I BERLINIT -TANKET RUSE U KTHYEN NE RUSI – GORBACOVI MORI CMIMIN

  E PAQES NOBEEL – TRONDITJA NE RUSI ISHTE AQ E MADHE SA I RREXOJ BALASHKEN GORBACOVIT NGA FYTYRA ME TE CILEN EDHE DORHEQJEN

  JELSINI DEMOKRATI RUSE ERDHI NE KRYE TE SHTETIT DHE E SHIJON DEMOKRACINE E TIJ
  ME VODKA DHE RROK AND ROLL

  [ Dikush ne prapaskene gjithe ktij shperthimi Euforik

  qeshte me te madhe ! ]

  Demokrati – Liberta – Freiheit

  ishte Passworti – nga prapa °!°
  —-
  Emisare kollareBlu mesyne vendin tim !

  Kta Europiane do na mesonim ne shqiptareve , te derrmuar nga Komunizmi se cdo te thote Demokraci .

  Diten flisin per parimet Njerezore te Drejtat Humane ,

  naten shikonin se ku te mbushnin thaset me Miljona

  ne emer te Demokracise .
  Na mesuan shume gjera .
  Na mesuan Drogen Demokratike
  Prostitucionin Demokratike
  Kriminalizimin e shoqerise
  KRIMIALIZIMIN E POLITIKES
  Korrupsionin Galopante
  Nxoren nga Varri – veset e huqet me te ndyra te shqiptareve te epokes se mesjetes dhe Zogut te Rruspes ,

  pra gjithcka Negative mban nji popull brenda tij dhe

  i dhane jete e zhvilluan dhe luluzuan .
  Be edhe Ligje qe askush mos te guxonte te prekte
  kto Poshtersira Njererzore ardhur nga shekujt e kaluar !

  Me kujtohet ishin vitete e para te Demokracise ne Shqiperi .
  Shifje njerez ga te gjitha rracat e Botes dhe pyesje i cuditur ; Pers cfar kane ardhur ne Shqiperi

  gjithe kto lloj rracas ,qe me Shqiperine si lidh asgje ?

  Vijne per Biznes u pergjigj dikush ke Kafe Flora
  ku ne prisnin te merrnim Biletata e fluturimin ke Agjensia e Rinasit dikur perball Flores .
  Do shkonim me Malevin ne Ungari .

  C’po ndodh me kte vend -degjova nji psheretime ne tavolinen perball nji burre i moshur qe kishte varur nji k´Kryq te madhe ne qafe !

  Kjo s’eshte Demokraci – kjo eshte Dreqi vet turfulloj

  sikur fliste me dike Lart dhe u ngrit e doli nga lokali .

  Ne kte Toke te Lashte u perkul dhe Papa Gjon Pali II

  Dhe un , cuditem akoma sot kur e kujtoj –

  Perse ????????????????????????

  Perse valle ?

  ´Ndjeu i ndjeri Gjon Pali se Satani kishte shkelur

  Shqiperine dhe nxitoj te lutej Zotit qe Shqiperia te shpetoj ???

  Reply to this comment
 9. tomorraku July 1, 20:53

  Dhe ju shtoni “kushtet”per Shqiperine per tu pranuar ne BE ,duke e vene theksin tek korrupsioni:Por ju te gjithe jeni zhytur ne korrupsion;Ky shembulli i ”grabitjes” brenda PE e tregon me semiri kete!

  Reply to this comment
 10. Doda July 2, 15:15

  Bravo shume mire e kane bo ato nuk kane vjedhur kane marre ate qe i eshte vjedhur nga kto shkerdhata qe vetem pastruesi ne parlament merr 5 mije eur ne muaj. Ju jeni foleja e korrupsionit

  Reply to this comment
 11. Doda July 2, 15:17

  Bravo shume mire e kane bo ato nuk kane vjedhur kane marre ate qe i eshte vjedhur nga kto shkerdhata qe vetem pastruesi ne parlament merr 5 mije eur ne muaj. Ju jeni foleja e korrupsionit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim