Grabitësit e Kim Kardashian serbë dhe malazezë

October 3, 2016 14:26

Grabitësit e Kim Kardashian serbë dhe malazezë

Grabitja në rezidencën luksoze të Kim Kardashian në Paris ka të gjithë gjurmët e “Panterave Rozë”, një bandë me super-kriminelë të cilët janë larguar me dhjetëra milionë paund bizhuteri vjedhje që në vitin 1984.
Banda, anëtarët e së cilës janë më shumti nga Serbi dhe Mali i Zi, kanë vjedhur më shumë se 280 milionë paund.
Ata e morën pseudonimin atyre një grabitjeje në vitin 2003 në Londër, kur një hajdut fshehu një diamant në kuti kozmetike, skemë kjo e ngjashme me atë të filmit “Pantera Rozë”.
Banda është një rrjet i zgjeruar me rreth 200 njerëz, puna e së cilës njihet për saktësi dhe dhunë minimale.
Dredhitë e tyre për të hyrë në ndërtesa të ndryshme përfshijnë veshje si turistë Hawaiianë, lojtarë golfi, punonjës apo oficerë police.
Yllit të reality show iu grabitën orët e para të ditës së sotme bizhuteri me vlerë 6 milionë euro teksa u kërcënua me armë e më pas lidh e u mbyll në banjo.

October 3, 2016 14:26
Komento

4 Komente

 1. Uji October 3, 16:08

  Aliene nuk kane qenë.

  Reply to this comment
 2. Hani pak mos hani shume m.... October 3, 20:41

  Te gjitha te dhenat Policia apo Interpordha i paska, perse atehere nuk vepron por i le te lire pjestaret e kesaj bande?
  Nje bande e lene e “lire” e cila eshte formuar qe ne viti e larget 1984, mos e beso po deshe.
  Llogjika e thjeshte te thote qe policet jane bashkepunetore me banditet dhe ndajne mes tyre fitimet e grabitjeve.

  Reply to this comment
 3. Edi October 3, 22:40

  Është e sigurt që kanë qenë shqiptarë nga Serbia dhe Mali i Zi. Vetëm shqipot vjedhin në këtë mënyrë.

  Reply to this comment
 4. Nyc October 4, 03:16

  E mire sikur hapi me kazem Kimi, duke nxjerre bythen I ka blere. Mire bene qe ja vodhen dhe shpresoj ti perdorin per te ushqyer dhe kuruar femijet ne afrike

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*