Grabitet Kisha në Fushë-Arrëz, merren paratë e besimtarëve

May 27, 2018 19:44

Grabitet Kisha në Fushë-Arrëz, merren paratë e besimtarëve

Arka e kishës së Fushë-Arrëzit është vjedhur pasditen e së dielës.

Dyshimet e para flasin për më shumë se një autor, ndërkohë që prokuroria ka nisur hetimin.

Nga të dhënat jozyrtare bëhet e ditur se në arkë kanë qenë një sasi parash që besimtar i kanë hedhur si kontribut për kishën.

l.h/ dita

May 27, 2018 19:44
Komento

1 Koment

  1. Mos i fal Zot, e dine se cfare bejne. May 27, 22:13

    Nuk eshte e “vertete” moloket janet te beses, fetare qe megjasme kane kryer ritet e besimit edhe ne kohen e diktatures kur feja ka qene e ndaluar dhe nuk vjedhin, sidomos ne vende te shenjta sic eshte kisha.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*