Grabitja me armë në Fier, ndërron jetë një prej të plagosurve

March 3, 2018 09:08

Grabitja me armë në Fier, ndërron jetë një prej të plagosurve

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë një prej të plagosurve të grabitjes së një pike këmbimi valutor në Fier.

Mësohet se Agur Vrenozi, 53 vjeç nuk i ka mbijetuar plagëve të mara nga autorët e ngjarjes së rëndë, pavarësisht se u soll në kryeqytet për mjekim më të specializuar.

Vrenozi ndërhyri për të ndihmuar pronarin e këmbimit valutor, por mbeti i plagosur nga plumbat e tre grabitësve, që tashmë janë pas hekurave.

Për ngjarjen u arrestuan Zini Fyraj, 37 vjeç nga Sevaster i Vlorës, Lulëzim Demiraj, banues në Vajzë, Vlorë dhe Dashamir Gergali, 41 vjeç, banues në Zhupan, Fier.

Rreth orës 10:55 të së premtes në vendin e quajtur “Zogu i Zi” Fier të tre këta persona nën kërcënimin e armës kanë vjedhur një pikë këmbimi valutor.

o.j/dita

March 3, 2018 09:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*