Grabitja në Laç/ Zbulohen pamjet dhe kujt i përkisnin paratë që sapo ishin depozituar

December 30, 2017 14:01

Grabitja në Laç/ Zbulohen pamjet dhe kujt i përkisnin paratë që sapo ishin depozituar

Janë publikuar pamjet e autorëve të grabitjes së bankës në Laç, të cilët duken teksa largohen të qetë, pasi nën kërcënimin e armëve morën paratë.

Grabitësit e maskuar janë filmuar nga një qytetar, ndërsa policia ende nuk ka rënë në gjurmët e tyre.

Sipas policisë, pas alarmit në sallën operative, patrulla e parë ka shkuar brenda 3 minutash tek banka. Autorët kanë thyer me vare xhamin e derës kryesore të bankës, që ishte e mbyllur, ndërsa punonjësit ishin duke kryer veprime të brendshme dhe po përpunonin paratë.

Shuma 23 mije euro që u grabit  ishte e një kompanie të kolaudimit të automjeteve po në këtë qytet.

Policia ngriti disa postblloqe për kapjen e autorëve, të cilët u larguan me një automjet, por pa sukses. Po ashtu, janë kontrolluar edhe disa banesa e garazhe si dhe disa persona u shoqëruan në komisariat.

Policia po kqyr të gjitha kamerat e sigurisë, ndërkohë që në pyetje janë marrë edhe punonjës të bankës, pasi nuk përjashtohet mundësia që autorët të kenë patur bashkëpunëtorë të tjerë.

December 30, 2017 14:01
Komento

3 Komente

 1. intelektuali December 30, 14:50

  Ne Rilindje vidhet banka me meleona dollaro ne piste, ne mes te aeroportit ne Rinas, njashtu si ne Cikagon e Al Capones, kjo banka e Lacit eshte per amatoret dru me pre si kaubojsat brekecjerre ne Perendimin e Larget.

  PO LAJM ESHTE KY PER 20 MIJE DOLLARO TE VJEDHURA SI PARE XHEPI PER RILINDJEN ENVERISTE?

  Reply to this comment
 2. drini December 30, 18:41

  Po si mos te ndodhin vjedhje te tilla ne Lac a e dini kush eshte kryetar gjykate atje ? Eshte nje Alfred Gjoni qe diplomen e juridikut e ka me mesatare 5.6.
  Eshte gjyqtari me i korruptuar pervecse i paafte,
  Nuk ka urgjence per drejtesine dhe popullin e Lacit dhe cdo qytetari ne shqiperi se Largimi nga detyra i ketij gjyqtari hajdut dhe te korruptuar.

  Reply to this comment
 3. alphade December 31, 00:33

  Z. “Intelektual” : per dijenine tende dhe te gjithe shqipta-
  reve : K/ministrin aktual, ta kesh mik te prish pune ,ta kesh armik te ha m…..ne dhe faktet deshmojne katerci-
  perisht persa shkruaj. Fufin e PD- e gradoi,gje qe Vici-
  dolasi,miku i thote mik dhe e mbron deri ne fund dhe ar-
  mikut i thote armik dhe e lufton deri ne fund. Tash,te kthe-
  hemi ne teme: nga kallepi i pare me dinamit vene ne shtyllat e tensionit te larte ne Milot ne vitin 2013 kur Vici-
  dolasi la pushtetin e deri ne vjedhjen e bankes se Lacit
  dy dit me pare ,te gjitha hajnite dhe sabotimet ,”strategjia
  e tensionit” qe ka aq shume per zemer Vicidolasi jane ve-
  pra te Sali Ram Berishes dhe askujt tjeter. Bandat e Lacit
  dhe Mamurrasit punojne vetem per Berishen e Lullin dhe
  parate e vjedhura ne Lac do t’i gjeni ne kacafortat e Berishes dhe Lulit. Me se do te paguhen lobistet ne Amerike e gjetke ??? Me parat e taksapaguesve shqiptare ?! Dhe me hajnite e tipit Fullhajnit . Kush e nxorri nga burgu Fullhajnin dhe kush e demshperbleu me
  450 milion leke ? Ju kujtohet se sa me zell e mbrojti Be-
  sha Fullanin ne Parlament ! Dhe si u zgjidh vjedhja me
  Hotel Dajtin !? Te tjerat i dini shume me mire ju vete sepse keni shume njohuri mbi 70 vjetshin shqiptar….!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim