Grabitja në Rinas, Llalla urdhëron hetim ndaj Policisë

July 1, 2016 11:47

Grabitja në Rinas, Llalla urdhëron hetim ndaj Policisë

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka urdhëruar nisjen e hetimeve për drejtues dhe zyrtarë të policisë, përgjegjës për zbatimin e masave të shtuara të sigurisë në aeroportin e Rinasit, pas atentateve terroriste në Stamboll.

Në vlerësimin e kryeprokurorit Llalla, masat e sigurisë në Rinas rezultuan joefikase dhe kjo u dëshmua gjatë grabitjes së sasië së konsiderueshme të parave në pistën e fluturimeve.

Numri një i organit qendror të akuzës ka angazhuar drejtues të Prokurorisë së Përgjithshme për kryerjen e veprimeve të nevojshme hetimore në këtë drejtim, thuhet në një komunikatë.

July 1, 2016 11:47
Komento

7 Komente

 1. Kris July 1, 12:55

  Nje porosi ka shkuar brez pas brezi ne fisin tone : – mos u bej vegel e dikujt!

  Reply to this comment
  • biometri July 1, 13:16

   mire mire Kris po edhe te vjedhin 10 milione euro nen hunden e policise aq me teper kur kjo ka njoftuar se ka blinduar aeroportin per akte terroriste…
   O paaftesi e madhe ose bashkepunim ne vjedhje eshte.
   Sado legen te jete Llalla, ketu policia e ka dhjere koke e kembe

   Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku July 1, 14:09

  Mos e ka dhene gje Saliu ate urdherin per te vjedhur qe te diskreditohet policia? He mo trima, edhe per kete vjedhje ne mes te dites Saliu e ka fajin apo Llalla si vegel e Saliut padit policine? He mo flisni, aman.

  Reply to this comment
 3. prokurori d.v. July 1, 14:55

  Llalla flet vetem kur duhet ti kundervihet policise se shtetit dhe pushtetit socialist,se per gjemat dhe krimet e PD i kishte ikur zeri e zuri kanceri ne gryke,njesoj si Berisha dhe ky qe nuk ndeshkon krimet dhe korrupsionin e Berishes ,Lulit e CO e tij Qelbesire,njeri i peshtire

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku July 1, 20:21

   Si thua ti, meqe Llalla nuk e hap gojen per Saliun ben gabim qe e hap kur policia e shtetit bashkepunon ose te pakten eshte e paafte) me hajdutet qe vjedhin diten per diell?

   Reply to this comment
 4. Rajmondi July 1, 19:40

  Per Kris,biometri, Plaku Xhuxhumaku.Njihuni me deklaraten zyrtare te drejtorit te policise Tirane lidhur me ngjarjen ne aeroportin e Rinasit, i beni nje analize te thelle dhe me pas nxirni perfundimet dhe beni komentet,qe ato te jene sa me objektive.

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku July 2, 08:43

   O Mondooooooooooooo, le qe s’ka gje per te shkuar thelle ne ato qe thote ky rrota i policise, por edhe ceket fare kuptohet qe policia ia fut gjumit si per pasneser. Ata trimat qe hyne ne aeroport thuaj shyqyr qe deshen parate, se po te ishte qe synonin gje tjeter do te kishin bere kerdine ne aeroport aq sa ajo masakra e Stambollit do te dukej si teater kukllash. O Mondoooooooooo hiqi syzet e Rilindjes dhe shikoje realitetin ashtu sic eshte dhe po deshe mendohu thelle, po deshe ceket, po aty ke per te dale. Shendet o Mondoooooooooooooo dhe mos harro kurre, fajin e ka Saliu.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim