Grabitja në Rinas, policia gjen një paruke, autorët nga Tirana

July 3, 2016 10:40

Grabitja në Rinas, policia gjen një paruke, autorët nga Tirana

Detaje të reja kanë dalë në dritë sot nga Policia e Shtetit sa i takon  grabitjes së rreth 1 milion eurove në aeroportin e Rinasit, ku ekspertët kanë gjetur një paruke në afërsi të vendit ku u gjet automjeti i djegur.

Në vendin e ngjarjes është gjetur po ashtu edhe disa sende dhe objekte të tjera të cilët janë dërguar nga ekspertët për ekzaminim në mënyrë që pas ekspertizës këto mjetet dhe objekte të shfrytëzohen për zbardhjen e identitetit të personave që mund ti kenë përdorur.

Konkretisht, në paruken e gjetur janë marrë disa fije flokësh dhe kampionë djerse që dyshohet se i përkasin njërit prej personave të përfshirë në grabitje.

Ndërkohë, sa i takon hetimeve, ekspertët janë duke punuar mbi një grup të strukturuar kriminal nga Tirana dhe jo nga Thumana, siç dyshohej në fillim të ngjarjes.

July 3, 2016 10:40
Komento

5 Komente

 1. fshatari pafshat July 3, 12:20

  Ma gezofsh tufen e deleve O Coban i maleve.

  Reply to this comment
 2. demo July 3, 12:36

  Nikel-Thumane-Fushe-Kruje,Mamurras,atje ku hyn e nuk del.Andej shkuan edhe vrasesit e Santos.Kjo eshte garanci,qe nuk do te gjenden kurre. Policia ben sikur do ti zbuloje,afishon shperblime,sa per sy te miletit.

  Reply to this comment
 3. Mjerimi i informacionit July 3, 14:13

  Ndoshta……
  Do bente ‘lajm’ te thuhej qe ‘PARUKA’ ish me perzjerje ‘LESHI’ te Topalles,Dodes,Dades,Dudes,Majlindes,Ermalindes,Monikes e tere Hafizeve apo hajri honmve te ParlaMenopauzes—-PER TE HUMBUR GJURMET!

  Reply to this comment
 4. Alban July 3, 23:43

  Nuk e kuptoni qe Jane ish police te sales ne firma private qe duan te krijojne rremuje se eshte koha e reformes.
  Cfare nuk Ben Saliu vetem e vetem te shkateroi shtetin.

  Reply to this comment
 5. Mark uk July 4, 09:51

  Se jane nga Tirana ose ma mire jetojn ne Tirane dihet.Bile aty eshte vendi i te gjitha krimeve qe drejtohen nga funksionar te lart te shetit edhe kjo dihet edhe nga nje ish sekretar partie fshati me arsim fillor.Parukja eshte sajes per te tregu se gjoja dicka po bejm.Edhe mbas vrasjes Santos dekleronit se jena shume afer arrestimit te personit qe ka kryer ket krime.Vertet afer e kan pasur se vet kan qene ata qe e zhduken ate e mbi 15 bisnesmen te tjere.Dhe kto ndodhen mbas marrjes te dhenave qe Spartak Braho mori ne menyr te kundraligjeshme te gjitha te dhenat.Tani qeveria jep miliona per ti shpetuar jeten,ne nje kohe qe ai duhet te ishte prapa hekurave.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*